İl genel meclisi toplandı: 'Nasreddin Hoca Gibi!..' (Videolu Haber)

İl genel meclisi toplandı: 'Nasreddin Hoca Gibi!..' (Videolu Haber)
Bu içerik 986 kez okundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “bizim amacımız standardı yüksek yollar yapmak” dedi

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’ni Temmuz ayı ikinci birleşimi yapıldı.

Toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Bir önceki oturumun tutarak özetlerini okunmasını ardından normal gündem maddelerin görüşülmesine geçildi.

Ereğli İlçesi Süleymanlar Kayadibi mevkiinde Ereğli OSB Müdürlüğü tarafından sanat galerisi olarak değerlendirilmek üzere Ereğli OSM Müdürlüğü’ne tahsisi ile ilgili komisyonların hazırlamış olduğu raporlar görüşüldü.

Maddeyle ilgili AK Parti Ereğli İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen konuşma yaptı. Ardından oy birliğiyle kabul edildi.

YOL ULAŞIM MÜDÜRÜ MECLİSE BİLGİ VERDİ

Haziran ayı oturumlarında Melis üyelerinin yol ile ilgili eleştirileri olması üzerine bu toplantıda Yol Ulaşım müdürü Hasan Çöğendez Göbü köyü. Devrek çolak Pehlivan köprüsü çalışmaları hakkında bilgi verdi. Göbü Köyü’nde mevsimsel olumsuzluklar yaşanıyor ve dökülen asfaltlar etkilendi ve bununla ilgili iyileştirmeler yapılacak. Çolak Pehlivan köprüsü çalışmaları ve yol çalışmaları nedeniyle etkilendi. İyileştirme yaptık ve yeniden bozuldu. Şimdi yeniden iyileştirme yapacağız dedi. Karakoçlu de ıslahı ile ilgili çalışmalar yoları bozdu. Bununla ili firmayla çalışmalar yapılacak” dedi.

AK Partili İl Genel Meclis üyeleri, Ramazan Taşdemir, İsmet Açıkgöz ve Rahmi Albuz, Ayhan Akman ve Vacit Durdubaş, Hasan Çöğendez’den konuşmasında sonra söz alarak yol çalışmaları ile ilgili çekincelerini anlatılar.

AK Parti Grup Başkanı İsmail Terzi’de son olarak yaptığı konuşmada, özetle özel idarenin işini iyi yapması gerektiğini söyledi.

NASRETTİN HOCA GİBİ

Konuşmasında Nasrettin hoca’dan örnek veren İsmail terzi, “Nasrettin hoca gibi eşeği ararken, semeri ararken eşek ölüyor. 13 yıldır bu işin içindeyiz. Yapamıyorsak bir bilene soralım ve bu işi çözelim” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu’da eleştirilere yanıt vererek, eleştirilerin gerçekçi olmadığını., bütçenin yetersiz olduğunu söyledi.

Toplantı son olarak İl Genel Meclis başkanı Necdet karaveli’ni yaptığı konuşma ile son buldu. Karaveli, “Bizim amacımız standartı yüksek yolar yapmak. Bunu başarırsak kendimiz hizmet etmiş sayacağız” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri ismail terzi il genel meclisi son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017