Kızlar sahaya çıkıyor

Kızlar sahaya çıkıyor
Bu içerik 1040 kez okundu.

 

Yıldız ve Genç Kızlar kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları başlıyor. Yıldızlar kategorisinde 112, Gençler kategorisinde 114 kulüp Şampiyonalarda yer almaya hak kazandı. 

Yıldızlar kategorisinde 1. Eleme Turu, kulüplerin bölgesel dağılımları ile 4 veya 5'er takımdan oluşan toplam 24 grupta, tek devre lig usulünde oynanacak.   

Müsabakalarda Zonguldak'ı Gençlik Merkezi Spor Kulübü temsil edecek. Hem Yıldız, hem de Genç Kızlar kategorisinde mücadele edeceklerini belirten Zonguldak Gençlik Merkezi antrenörü Selim Oral, şu bilgileri verdi: “Yıldızlar ve Genç kızlarda Türkiye şampiyonasına katılacağız. Kuralar bugün çekilecek. Müsabakaların nerde yapılacağı ve mücadele edeceğimiz takımlar belli olacak. Hazırlıklarımızı tamamladık. Zonguldak’ımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Kızlara spor yaptırmak gerçekten çok daha zor. Erkekler gibi değiller. Ama biz elimizden geleni yapıyoruz. Filyos, Karaman, Türkali gibi beldelerden gelen sporcularımız var. Bunlar gelip gelmekte sıkıntı yaşıyorlar. Ama biz bu sıkıntıları aşmaya çalışıyoruz. İnşallah güzel işler yapacağız.”

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017