'Kaçak su konusunda gereken yapıldı'

'Kaçak su konusunda gereken yapıldı'
Bu içerik 518 kez okundu.

Karagüzel kaçak suyu sordu, Başkan Akdemir’de “Gereği yapıldı” dedi

Zonguldak Belediye meclis toplantısı yapıldı

 

Zonguldak Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk olağan toplantımsı yapıldı.

Muharrem Akdemir Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantı öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu tarafından ek gündem maddesi görüşülmesi konusunda önerge verildi ve bu önerge meclis çoğunluğu tarafından kabul edildi.

Gündem maddesi Başkan Akdemir’in isteği zerine ilk olarak görüşüldü.

Görevli meclis memuru tarafından, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in yazılı olarak cevaplaması istemiyle MHP’nin 4 soru önergesi okundu.

-İlk soru önergesi, “BEÜ orada ki nüfus arttı ama alt yapı buna göre hazır değil. Asfalt ne zaman yapılacak. Açık ve kapalı otopark ne zaman yapılacak. Asfalt beton nereye yapılacak” şeklinde.

-İkinci soru önergesi ise, “Fevkani köprüsü yıkılması deniliyor. Siz CHP olarak güçlendirilmesi taraftarınızı ne zaman ve nasıl yapmayı düşünüyorsunuz” sorusuydu.

-Üçüncü soru önergesi olarak ise seçimden önce her parti gibi sizinde vaatleriniz vardı. 3.5 yıl geçti. CHP projeleri hayat geçmesi. Ne zaman geçecek, geçen var mı”

Ve son olara ise dördüncü soru önergesi ise, “Zonguldak’ta motorlu araçlar trafik yoğunluğunu artıyor. Bunu azaltmak için batçık, açık kapalı otopark gibi yapılar yapılacak mı. Bunu azaltma için neler planlıyorsunuz” soruları soruldu.

Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de, yasal süreç içerisinde soru önergelerini yazılı olarak cevaplandıracağını belirterek toplantının diğer gündem maddelerin görüşülmesine geçildi.

Meclis toplantısını trafiği ilgilendiren 2, 3 ve 4.maddeleri trafik komisyonuna havale edildi.

Meclisin 5-6-7 ve 8. maddeleri ise okunarak imar komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

KARGÜZEL SORDU, AKDEMİR CEVAPLADI. GEREĞİ YAPILDI

AK Parti Grup Sözcüsü Abdullah Karagüzel Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e TOKİ konutlarında kaçak su kullanıldığı konusunda kamuoyunca ve yazıl basın çıkan haberleri sorudu. Başkan Akdemir’de gereğini yapıldığını belirterek, “Bu konu hangi kurum ilgilendiriyorsa bununla ilgili çalışmalar yaptıkları” dedi.

Başkan Akdemir, kapanış konuşmasında toplantı normalde 7 Temmuz Cuma günü yapılacaktı ancak nikah olduğu için toplantıyı 6 Temmuz Perşembe gününe yapılması için meclis üyelerine yapalım mı diye danıştı. Ve meclis üyeleri de bir sıkıntı olmadığını belirterek öneriyi kabul ettiler. İkinci birleşim 6 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri belediye meclisi son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017