Zonguldak’ta tüm taksilere panik butonu geliyor

Zonguldak’ta tüm taksilere panik butonu geliyor
Bu içerik 1694 kez okundu.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, taksi, dolmuş ve servis araçlarına takılacak olan güvenlik kamerası takmak için son tarihin 15 Temmuz olduğunu söyledi.

Bakanlık tarafından 2017 yılı sonuna kadar ülke genlinde süre verilirken, Zonguldak İl Trafik komisyonu tarafından ise alına karala bu süre 215 Temmuz olarak belirlenmişti.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, 15 Temmuz’a kadar Zonguldak’ta odaya bağlı 560 taksi, 580 dolmuş ve 180’de servis araçlar ve ticari araçların 15 Temmuz tarihine kadar araç içi güvenlik kamerası takma zorunluluğunu bulunduğunu belirterek, “Ancak şoför esnamızın içinde bulunduğu mali sıkıntı nedeniyle yetkililerden bu sürenin uzatılmasını talep eoeceğiz. Şu anda ise 15 Temmuz tarihine kadar araç içi kameralar takılmak zorunda. Ayrıca taksicilere ise panik butonu takılacak” dedi.

Osman Bahar yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları ifade etti:

“Bakanlık belediyeler gönderdiği kanunda ticari araçları hepsinde kamera bulunması için finansman veya yardımcı olmak için bir kanun gönderildi. Belediyeler Zonguldak’ta kaale almadı. Bir süre belirlendi. Valiliğin bu yıl içinde bu süren bitmesi için genelgesi var. Esnafların katılımı az. 4 kez toplantı. Emniyet müdür yardımcısı Hasan müdür. Jandarma komutanı ile esnafımız bilgilendirdik. 15-16 firma ile görüştük. Araçlara takılacak kamera belli. Bu şartlara uyan Adapazarlı bir firma ile görüştük, taksiye 1500 TL, dolmuşa 1700 TL fiyat aldık. Taksiye iç ve dışı olmak üzere 2 kamera ve panik butonu, dolmuşa 4 kamera şeklinde anlaşma oldu. Diğer inlerde dernek devreye girdi yardımıyla alındı, biz bu birlikteliği sağlayamadık. Ben burada şunu söylüyorum toplu halde gidip anlaşalım. Bu seviyeye uyan şartlarda isteyen istediği yere yaptırsın. Son gün 15 Temmuz’du. Sayın valimizde rica ediyorum bu süreyi uzatmaları için. Emniyet müdürümüze de ricada bulunuyoruz. İhale olarak düşünemedik farklı düşünülebilir diye. Bizim gösterdiğimiz adres haricinde de yaptırılabilir. Bu kameraları takmak zorunluluğu var. bunu herkese faydası var. Taciz, kavga ve kaza anında vatandaşlarımızı koruma altına almış oluruz. Avrupa’da da var ama ben bizim Avrupa’dan daha demokratik olduğumuzu düşünüyordum. Sayın valimizden süre uzatımı konusunda biraz daha tölerans göstermesini istiyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

OSMAN BAHAR ZONGULDAK HABERLERİ HABER SON DAKİKA HABERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017