ZONGULDAK TAVUĞA DOYDU

ZONGULDAK 5. ULUSAL ZONGULDAK TAVUK VE KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLADI

ZONGULDAK TAVUĞA DOYDU
Bu içerik 2169 kez okundu.

 

Zonguldak İli kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği 5. Ulusal Zonguldak Tavuk ve kültür Festivali başladı.

Festival öncesinde Devrek belediyesi bando ekibi tarafından Merkez çarşısı önünde halkta açık hava konseri sunuldu.

Ardından Madenci Anıtı önünde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Genel Başkanı Abdullah Koç, aynı zamanda Zonguldak İli kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Başkanı olan Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Osman bayraklı, Çaycumalılar Derneği Başkanı Ramazan Taşdemir, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile davetliler katıldı.

En önde dev Türk Bayraklı ve arkasında Devrek belediyesi bando takımını çaldığı marşlar eşliğinde Valilik önündeki Atatürk anıtına kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtına konulan Osman Bayraklı tarafından çelenk konuldu , şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde istiklal marşımız söylendi.

İlk konuşmayı Zonguldak İli kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Başkanı olan Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Osman Bayraklı yaptı.

Zonguldaklı vatandaşlarımız hem tavuğa nemde konsere doyacak. Zonguldak’ta 42 milyon tavuk üretiyoruz. 2 proje üzerinde çalışıyoruz. 2017-2018 yılında tavuk kombinesi yapılacak. İkincisi atık konubu Gökçebey’de 39 dönüm arazi üzerinde şirketlerle göryütük. Ankar’da sorunları çözmek için toplandoık. Meclis başkanı veprotokol eteşyakür ediyorum. Buradaki proğramdan sonra ordu evi altınad 10 bin kişiye tavuk ve ayran ikram edeceğiz. Bundan soraki yılarda festivallerimiz devam edecek. Zonguldak tavuk üetimide gerektiği kadar büyüdü. Ama Zonguldak sadece TTK ile anılmamalı ve tarımda genişlemeli. Festivalden sonra ” dedi

Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Genel Başkanı Abdullah Koç ise, İzmir’den sonra  ikinci kez Zonguldak’ta bu festivali düzenlediklerini belirterek, Beyaz et üretiminde Türkiye olarak dünyada 8. sırada oldukları ifade etti.

AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Kanatlı hayvan tanıtım pazarlaması önemli. Buna ilgili yapılan çalışmalara saygı duyuyorum. Hayvansal atıkları değerlendirilmesi konusunda çalışmalarımız var. Ayrıca bizi özel çalışması var. Beyaz et pazarı büyük. Bu etkinliğin Zonguldak ve kanatlı hayvan eti üreticileri sorunları ortaya koyması açısından önemi olmasını diliyorum” dedi

Konuşmaların ardından folklor gösterisi ve Devrek Belediyesi bando ekibi gösterisi yapıldı

(HABER-ERCAN DEMİR)

tavuk festivali zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017