Vali Ali Kaban veda etti: 'HERKESE HAKKIMI HELAL EDİYORUM'

Vali Ali Kaban veda etti: 'HERKESE HAKKIMI HELAL EDİYORUM'
Bu içerik 3515 kez okundu.

Vali Ali Kaban veda etti:

'HERKESE HAKKIMI HELAL EDİYORUM'

 

Yaklaşık 4 yıldır Zonguldak Valiliği görevinde bulunan Ali Kaban, Memurlar Lokali’nde veda yemeği düzenledi. Düzenlenen yemeğe AK Parti Zonguldak milletvekilleri Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ilçe belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Rektör Mahmut Özer ve eşleri, Vali yardımcıları, kaymakamlar, Siyasi parti il ve ilçe başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile iş adamları katıldı.

Vali Kaban eşiyle birlikte katıldığı veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı.

Vali Ali Kaban kendisi için düzenlene veda yemeğine katılan konukların masalarına oturak onlarla sohbet etti, tek tek vedalaştı.

 

Yaptığı konuşmada memuriyet gereği Zonguldak’tan ayrıldığını belirten Kaban: ‘4 yıl önce Zonguldak’a ailem ile birlikte geldiğim zaman benim için Zonguldak bir bilinmezdi. Girerken kötü girişiniz var deseler de ben rahatsız olmamıştım. Şehir şimdi daha güzel şeklere dönüşüyor. Görevimi bitirmiş bir şekilde burada ayrılıyorum. Söylenecek çok şey var., Ama çok konuşmak istemiyorum. Söylenecek şeyleri fiilen uyguladık. Bu koltuğa gelmek kolay ama gitmek dana zor. Devlet memurumuz. Tayinle gedik, tayinle gidiyoruz. Güzel şeyler olmaz. Sizleri gözleri de görüyorum. Veda etmeni güçlüğünden dolayı bu yemeği istememiştim. Bir çoğunuz uzak yerlerden geldiniz. hakikaten hepinize minnettarım. Dostluk kardeşlik ve sevgiden başka servetim yok. Ben sizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Ben helal ediyorum. Dostluk kardeşlik ve sevginizden dolayı size teşekkür ediyorum. Sağ olun, Var olun, hoşça kalın” dedi

 

Veda yemeğine katılan milletvekilleri rektör,. Belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri yaptıkları açıklamalarda Vali Ali Kaban’a bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiklerini ve kendisine yeni görevinde başarılar dilediklerini kaydettiler.

Yemekte konuklar veda eden Vali Ali kaban’a hediyelerini takdim ettiler.

Vali Ali Kaban ve eşi son olarak konukları kapıdan kendisi bizzat uğurladı.

Gece yapılan veda Yemeğin ardından Vali Ali Kaban ve eşinin sabah Zonguldak’tan ayrıldığı öğrenildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

zonguldak haberleri ali kaban vali son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017