Zonguldak’ta bu sene daha fazla kan bağışında bulunuldu

Zonguldak’ta bu sene daha fazla kan bağışında bulunuldu
Bu içerik 439 kez okundu.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, Geçen yılki ramazan ayına göre bu sene Ramazan ayında daha fazla sayıda kan bağışında bulunulduğunu söyledi.

Ömer Selim Alan Şehit Hasan Bilgin kan Alam Birim’de düzenlediği basın toplantısında ramazan ayındaki faaliyetleri değerlendirdi.

Alan yaptığı açıklamada, “Ramazan ayında Merkez de ve cami önlerinde. Ayrıca Ereğli’de de kan bağışı merkezi kuruldu. Geçen yıldan daha fazla gönüllü kan bağışı yapılması vatandaşların daha duyarlı olması, daha bilinçli olması bizi mutlu ediyor” dedi.

Devrek ve Ereğli’de yarın ise ve Çaycuma ve Ereğli’de bağış merkezleri kurulacağını belirten Ömer selim Alan,

Kan merkezlerini saat 10.00-18.00 arası açık kalacağını söyledi.

Alan, “Vatandaşlarımız her zaman gönüllü kan bağışı yapıyor. Kan bağışı yapan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah gönüllü kan bağışı sayesinde hastalarımıza daha hızlı ulaşırız” şeklinde konuştu.

Alan konuşmasında şunları söyledi:

“Zonguldak Kızılay kan Bağış Merkezi olarak Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık Allah’ın izniyle, Gönüllü Kan bağışı kampanyalarımız ramazan ayında merkezde olsun ilçelerimizde olsun 30 gün boyunca devam etti. Ramazan ayı sonunda baktığımız zaman geçen yılki ramazan ayından daha fazla gönüllü kan bağışçımız bize kan bağışlamış. Bu tabi bizim için umut verici ve sevindirici. Her geçen g ün artan gönüllü ordumuz. Vatandaşımızın her zaman duyarlı olması ve daha da bilinçli hale gelmesi ister istemez bizleri mutlu ediyor gelecek adına. Ramazan ayını bitmesiyle birlikte normal rutin ilçe ekiplerimiz, işyeri ekiplerimiz ve ilçelerde yaptığımız beli günlerde ki ekiplerimiz yoğun şekilde tekrar başlamış durumda. Devrek ve Ereğli’den sora yarında Çaycuma ve Ereğli’de gönül kan bağışı kampanyalarımı olacak. Ekiplerimiz Pazar günü hariç saat 10.00 ile 18.00 arası gönüllü kan bağışçılarımız bekliyoruz. Malum kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır ve tek kaynağı insandır. Bizde istiyoruz ki kendi kendimize yetelim. Vatandaşlarımızdan almış olduğumuz gönüllü kan bağışlardın bölgemizde ilimizde bulunan kamu ve özel hastanelerde kan bekleyen vatandaşlarımıza istedikleri zamanda ve hızlı bir şekilde ulaştırarak ondanı tedavilerinde fayda sağlayalım. Vatandaşlarımız sağ olsunlar Ramazan ayında olduğu gibi her zaman gönüllü bağışında bulunarak bizler destek oluyorlar”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kızılay Ömer Selim Alan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM