“Mükellefler yapılandırma fırsatını kaçırmasınlar”

“Mükellefler yapılandırma fırsatını kaçırmasınlar”
Bu içerik 569 kez okundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdür Yardımcısı Okan Şentürk, 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu ile SGK borçlarını yapılandırdıklarını belirterek mükelleflerin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

30 Haziran’da süreni sona ereceğini belirten Okan Şentürk, “7020 sayılı bazı alacakları yeniden yapılandırılması kanunu ile SGK borçları yapılandırıyoruz. Son gün 30 Haziran. SGK’da yoğun talep üzerine Cuma günü 23.59’a kadar tüm ilçe ve il merkezimizde hizmet vereceğiz. Mükelleflerimiz, işverenlerimiz, Bağkur borçluları emekli ve işveren pozisyonunda olanların bu fırsatı kaçırmamaların özelikle talep ediyoruz” dedi.

Okan Şentürk yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“7020 sayılı kamu alacakları prim borçlarıyla ilgili yapılandırma 1 Haziran’da başlamıştı ve 30 Haziran’da müracaat süresi son olmakta. Sosyal Güvenlik kurumumuza yoğun talep üzeride kurum başkanlığımızın vermiş oyduğu talimatlar doğrultusunda 30 Haziran Cuma gün gece saat 23.59’a kadar açık olup vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya çalışacağız. Tüm ilçelerde ve ilimizdeki sosyal güvenlik binalarında hizmet vereme devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın ilgisini, talebini bekliyoruz. Bu müracaat süresini kaçırmamalarını, kurumuza gelip işlemlerini yapmaların, işlemlerini de en hızlı şekilde memurlarımız tarafından yapılacağını kendilerine önemle arz ediyoruz. Mükelleflerimiz, işverenlerimiz, Bağkur borçlu olanlarımız ya da emekli olup işveren pozisyonunda olan sigortalılarımızın da bu fırsatı çok iyi değerlendirip fırsatı kaçırmamalarını, müracaatta bulunmaların ve her türlü şekilde kuruma gelip yapılandırma talebinde bulunmaları özellikle talep ediyor ve istiyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

SGK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017