“Vali Kaban gönüllere taht kurdu”

Zonguldak’ta Çınartape Mahallesi Muhtarı Okan Girgin, Vali Ali Kaban için, “Gönüllere taht kurdu” dedi.

“Vali Kaban gönüllere taht kurdu”
Bu içerik 1042 kez okundu.

Çınartepe Mahallesi Muhtarı Okan Girgin, Üzülmez mevkiinde TOKİ tarafından yapımı devam etmekte olan toplu konut çalışmaları, karayolu yatırımları, maden müzesi, cami, ve yurt yapılacak olan alan ile 69 ambarlarında ki 13 kamu kurum binasının hakkında nemli açıklamalarda bulurdu ve vali Ali kaban ile Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e teşekkür etti.

 

TOPLU KONTULAR HIZLA YÜKSELİYOR

TOKİ Üzülmez konutları hakkında açıklama yapan Muhtar Okun Girgin, “Son 2-3 yıldır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bunu haricinde 69 Ambarları ve tünel çalışmalarımızda var. İkinci kontu ihaleleri de çalışmalarımız bulunuyor. En kısa zamanda vatandaşlarımıza toplu konutları hizmetine sunulacak. Ayrıca ikinci etap çalışması da bundan sonra başlayacak.” dedi

 

KARAYOLU YATIRIMLARI YIL SONUNA KADAR BİTER..

Ayrıca karayolu yatırımları hakkında bilgi veren Mahalle muhtarı Okan Gingin, “Uzun yılardır devam ediyordu bu çalışmalar. Müteahhit sıkıntısı vardı. Ama artık çalışmalar bitti. Yeni müteahhit geldi. Tünel 3-5 ay sonra yıl sonuna kadar biter. Trafik yoğunluğu bu süreçte artı. Anlayışları için vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi

 

CAMİ İNŞAATIN BAŞLANIYOR

Üzülmez Karakolunun yıkılarak yerine cami yapılacağın belirten Çınartepe Mahallesi Muhtarı Okan Girgin, “Mithatpaşa, Karaelmas ve Çınartepe mahalleleri olmak üzere üç mahalle bu camişyi kullanacak. Vaeli Ali Kaban’ın projesi olarak halk Eğitim Kursları ile vatandaşlar iş sahibi edildi. Eğitimle umreye gönderildi. Kurslar devam edecek ve Valimize teşekkür ediyorum” derdi

 

VALİ ALİ KABAN GÖNÜLERE TAHT KURDU

Karakol yanında bulunan park alanında cami alanına katıldığını belirten Muhtar Ggirgin, 2Böylece sosyal yaşam merkezi haline getirilecek. Kamu binalarında görev yapanlar da bu camiye kullanacak” Sayın valimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

Vali Ali kaban için “Hiçbir şey yapmadı” diyen kesimlere sert tepki gösteren muhtar Okun Girgin, “Valimiz Zonguldak’ta gönüllere taht kurdu. Vali misafirdir. Giderken bıraktıkları görülsün. Erol Ayyıldız’ı kandırdılar. Yazıklar olsun. 69 Ambarları Zonguldak hastanesi için en ideal yerdi. Valimiz Ali kaban 69 ambarlarına yapımına başlana kamu binaları olsun, cami olsun, yurt olsun, karayolu yatırımları olsun, maden müzesi olsun, tüm bunlar vali Kaban’ın eserirdi ve Vali Kaban sayesinde bu hizmetleri görüyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

 

MADEN MÜZEMİZ TÜRKİYE’DE TEK VE HERKESİ ZİYARET ETMEYE DAVET EDİYORUM

Maden Müzesi’ni Türkiye’de tek olduğunu ve maden müzesinin bölgeye kazandırılmasından mutluluk duyduğunu belirten Çınartepe Mahallesi Muhtarı Okun Girgin, “Müzemiz camini yanında bunuyor ve çalışmamız bitti. Alt yapı çalışması biti ve tüm vatandaşlarımız maden müzesini ziyaret etmeye çağırıyoruz. Ayrıca imar çalışmaları nedeniyle Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

6 AY İÇİNDE YENİ YURT BINASI YAPILACAK

Yurtkur Bölge Müdürlüğü binasını hemen yanında bulunan ve daha önce araç depolama merkezi (yediemin) olara kullanılan alanın boşaltıldığını belirten ve buraya yurt yapılacağını belirten Muhtar Okun Girgin, ek bina ile birlikte 6 ay içinde inşaatı baylanacağın söyledi ve Vali Ali Kaban’a tekrar teşekkür etiğini söyledi.

 

69 AMBARLARI İLE BİRLİTE KENT MERKEZİNDEKI SIKIŞIK ORTADAN KALKIYOR, ZONGULDAK’IN ÖNÜ AÇILIYOR

Acil servis, il afiyet koordinasyon merkezi, ailesi ve sosyal politikalar bakanlığı müdürlüğü, Kızılay, özürlüler okulu gibi 13 kamu kurum ve kuruluşunun 69 Ambarları mevkiinde hizmet binalarını yapılacağını belirten Çınartehe Mahallesi Muhtarı Okan Girgin, 2Müteahitle çalışanlarla ilgili sıkıtı yok. Valimizin katkısıyla buranın değeri artacak. 150’e yakın kişi çalıştırılacak. Bu Zonguldak’ın genişlemesi demek. Bunu istemeyenler var. Valimiz gerçeği gördü. Valimiz Ali kaban sayesinde bu hizmetler Zonguldak’a kazandırılıyor. Vali Ala Kaban Zonguldak’ta 4 yılda müthiş hizmetlere imza attı. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. O gönüllere taht kurdu. 69 Ambarları mevkiinde yapılacak olan kamu bunalır ve Üzülkez TOKİ konut projesi ile birlikte Zonguldak’ın önü açılıyor. Kent merkezindeki sıkışıklık açılıyor. Zonguldak’ın önün açılıyor” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

okan girgin çınartepe zonguldak haber zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017