Kızılay Ramazan ayında 2500 aileye yardım etti (Videolu Haber)

Kızılay Ramazan ayında 2500 aileye yardım etti (Videolu Haber)
Bu içerik 622 kez okundu.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, ramazan ayı boyunca 2500 aileye 2’şer kilogram şeklinde kavurma, 350 aileye kumanya, 200 üniversite öğrencisine 250’şyer lira zekat yardımında bulunduklarını söyledi.

 

Sadece Ramazan ayında değil yılın tüm zamanlarında Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını ve yardımlara devam edeceklerini belirten Türk Kızılayı Şube Başkanı Nihat Aygün, ramazan ayı boyunca camilerde gece kan bağış organizasyonları düzenledikleri ve kan bağış ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Kızılayı’nın kuruluş yıldönümünde nedeniyle Camide şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve mevlit okuttuklarını da belirten Nihat Aygün,  ayrıca rekortmen kan bağışçılarını her yıl olduğu gibi ödüllendirdiklerini ve ardından 400 kişiye iftar yemeği düzenlediklerine de sözlerine ekledi.

Türk kızılayı Zonguldak Şubesi Başkaın Nihat Aygün konuşmasında şunları ifade etti:

“Önce rabbim daha bize nice nice sağlıklı bir şekilde Ramazanlar nasip etsin diliyorum. Çok dolu dolu bir ramazan ayı geçirdik. Havanı güzel gitmesiyle, serin gitmesiyle çalışmalarımız çok rahat oldu. rabbim Ramazan ayında insanlara yardımcı oldu., havalar serin gitti ve herkeste güzelce orucunu tuttu. Bizde ramazan ayında 2050 kişiye 2’yşer kilogram kavurma dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz. Çünkü biz yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine kavurmaları dağıtıyoruz. Yine Ramazan ayın içerisinde 350 aileye yakın ihtiyaç sahibine de yine kumanya dağıttık. Yine Ramazan ayı iç inde 200 üniversite öğrencimize Türkiye’de ve Zonguldak’ta ihtiyaç sahibi olan üniversite öğrencilerine 250’şer lire zekat adı altıda yardımımız oldu. Yine tabi Ramazan ayı içerisinde Türk Kızılayı’nın aynı zamanda kuruluş yılıydı. 3 camimizde şehitlerimizin ruhuna Kur’an okutarak gecelerimiz camilerde geçirdik, ikramlarımız oldu. Yine Ramazan ayı içeri inde kan Bağışçıları Günü nedeniyle kan merkezimizin hazırlamış olduğu madalya töreni yine bir yemeğiyle birlikte, ki 400 kişiye iftar düzenleyerek kan merkezimizin organizasyonunda madalya verdik ve iftar düzenledik. Katılanlara çiçek dağıttık. Dopdolu bur Ramazan a.ı geçirdik. Tabi bunu içinde başka şeyler de yapıldı ama başta en büyük faaliyetlerimiz olmak üzere onları yaptık ama bu faaliyetleriniz bir tek ramazan ayına ait değil, yıl boyunca da bu faaliyetleriz devam ediyor ve devam edecektir de inşallah”

(HCABER-ERCAN DEMİR)

nihat aygün zonguldak haberleri kızılay yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017