“Otobüsçülerin sorunları büyük” (Videolu Haber)

“Otobüsçülerin sorunları büyük” (Videolu Haber)
Bu içerik 1113 kez okundu.

Zonguldak Otobüsçüler Derneği Başkan Adil Bahadır, otobüsçülerin sorunların büyük olduğunu söyledi.
Bu yaz döneminden ümitli olduklarını belirten Adil Bahadır, otobüsçüler yol güzergahı üzeride bulunan belediye terminallerine girişlerinde para verildiğini hatırlatarak şunları söyledi:


“Akaryakıt 4 bin 500 lira. Çıkış paralarıyla bir otobüsçünün nereden baksanız ikramı, personeli 2 bin lira gidiş geliş bir arabanın masrafı var. Bugün bir Trabzon’a günlük gidiş geliş masrafı 3 bin 500 lira. Şimdi bunu aylığa vurduğunuz zaman yakıt olarak, ikram olara, çıkışlar olarak başağı külfeti var. Onu için otobüsçünün eski durumu nereden baksanız yok.  Hangi otogara giderseniz gidin sadece 300 ile 400 lira arasında sadece belediye otogarlarına giriş çıkış parası veriyorsunuz. Yani yolcu indirmeyi bırakın bir zarf dahi verseniz bile para veriyorsunuz. Onun için külfetler ağırlaştı.  Tüm bunlara karşın bilet fiyatları ucuz. Ancak yolcunun da çekeri yok, maddi durumu yok. Bilet fiyatlarına zam yapamıyoruz. Onun için inşallah ileride düzelme olur”
ZONGULDAK’TA YERLİ FİRMA KALMADI
Zonguldak’ta ağır koşulardan dolayı yerli firmanı kalmadığını belirten Adil Bahadır,
Şu anda burası biliyorsunuz Zonguldak’ta yerli firmalar kalmadı. Sadece büyük firmalar. Kendi otobüsleriyle beraber çalışıyorlar Çoğu yazıhaneler kendilerinin. Ne yazık eski otobüsçülüğün tadı tuzu kalmadı diyebilirim. Bu yaz hareketlilik bekliyoruz. Ayrıca otobüsçüler darbeden (15 Temmuz) çok etkilendi vatandaşlarımız ve tatile falan gitmediler.  Fakat tahmin ediyorum bu yaz inşallah otobüsçü bayağı hareketli bir gün yaşayacak. Fakat genelde eski otobüsçülük yok. Yani bireysel otobüsçülük ortamında Zonguldak’ta bireysel otobüsçü kalmadı” diye konuştu.
(HABER-ERCAN DEMİR)

 

adil bahadır zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017