ZGC’de bayramlaşma

ZGC’de bayramlaşma
Bu içerik 623 kez okundu.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin bayramlaşma programına katıldı ve gazeteciler için “İyi ki varsınız” dedi, Akdemir ayrıca Büyükşehir belediye başkanlığına aday olacağını söyledi.

 

ZGC Geleneksel bayramlaşma töreni mübarek  Ramazan bayramının ikinci günü, yenilenmiş ZGC genel merkezinde saat 13 00 -17 00 arasında gerçekleşti İl geneli gazetecilerin katılımda bulunduğu, iştirak ettiği  bayramlaşma törenine Zonguldak Belediye  başkanı Muharrem Akdemir, Özel kalem müdürü Hasbi Kabaca ve Belediye Basın bürosu yetkilileri, Çaycumalılar, Yaşatma ve Koruma  Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ve Tes-İş eski genel sekreteri Mehmet Baş, yer aldı.

ZGC bayramlaşma etkinliğinde ZGC kurucu başkanı Bedri Erel, ZGC onursal Başkanı Şaban Yılmaz, EGD Başkanı İ. Necati Günay, ÇGD Başkanı Davut Uyar, ZGC yönetim  kurulundan, başkan yardımcıları Ali Cinal, Orhan Akyüz, Genel Sekreter Ercan Demir, yönetim kurulu üyesi İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürü Onur Altındağ,  Haydar Yağız, Haber ajanslarından Anadolu Ajansı, İhlas haber ajansı muhabirleri ve meslekte görev alan 70 ‘e yakın gazeteci katıldı.  

Yapılan  bayramlaşma töreninde gazeteciler mübarek ramazan bayramının getirdiği  birlik, beraberlik ve bir arada kaynaşma ruhunun öne çıktığını beyan ettiler.

Zonguldak Gazeteciler cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık Başkan Akdemir’i kapıda karşılayarak hoş geldin dedi.

Derya Akbıyık yaptığı konuşmada Başkan Akdemir’e katılmasından dolayı teşekkür etti. Derya Akbıyık ayrıca tüm meslektaşların bayramını kutladığını da sözlerine ekledi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muharrem Akdemir’de, bu vesileyle tüm gazetecilerin bayramını kutladığını belirterek, “Sizler iyi ki varsınız” dedi.

 

2019 YILINDA ZONGULDAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYIM

ZGC bayramlaşma töreninde başkan Akdemir’den önemli mesajlar verdi.

Başkan Akdemir, 2019 yılında Zonguldak Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olduğunu belirterek şunları ifade etti:

Mübarek Ramazan bayramında çalışmalarımız yoğun devam etti. Tüm Belediye personeli, çalışanlarımız, müdürlüklerimiz ve bayramda nöbetçi olan görevlilerimizi ve Belediye-iş sendikamızın da bayramını kutladık. Asfalt ve altyapı çalışmaları sürüyor. Kaldırımlar  yenilenecek. İşçilerimiz maaşları ödendi. İkramiyeleri verildi. Hiç bir işçimize borcumuz yok. Yaz sezonu çalışmalarımızı yoğun olarak sürecek, devam edecek.

 

ADALET YÜRÜYÜŞÜ DEMOKRATİK BİR hak    

Kılıçtaroğlu genel başkanımızın yürüyüşüne katıldım, Adalet yürüyüşü demokrasimiz adına  çok  önemli ve destekliyoruz. Demokratik bir hak arama yürüyüşü. Genel başkanımızın yanındayız. 20 KM lik yürüyüşüne eşlik ettik. Ülkemizin önemli ve sıkıntılı sorunları var. Bunlar artık bir an önce çözülmeli.

 

DENİZ MEVSİMİ HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR.

Başkan Akdemir, yaz sezonu ile deniz mevsimi başladığını, Kapuz plajının bakımı yapılarak hizmete açıldığını, Kızlar plajının da yakında yap, işlet ve devret modeli ile ihale edileceğini vurguladı.

Tersane ve orta Kapuz plajlarını yenileme ve halkımıza kazandırma çalışmalarımız sürüyor. Aynı bölgede ki sahile yakın bölgelerde ki işgallerin milli emlak tasarrufunda olduğunu, buradaki işgalleri bitirme ve sonlandırma görevinin milli emlak il müdürlüğü tarafından gerçekleştirileceğini de açıkladı.

 

ZGC TOKİ PROJESİ ÖNEMLİ

ZGC TOKİ projenin çok önemli olduğunu, bu projeyi gerçekleştiren başkan, yönetim ve onur kurulunu tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

 

ZONGULDAK’IN ELLİ YILLIK ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZDÜK

Akdemir, Zonguldak ili olarak son altı yılda, ilin elli yıllık alt yapı sorunlarını çözdük. Kanalizasyon ve artıma sistemini hayata geçirdik. Doğalgaz son derece hızlı bir şekilde tüm mahallerimizi kapsayacak. Şehir merkezinde yeni bir parke yol çalışması deniyoruz. Önce ara sokaklarda başladık. Devamı gelecek. 2019 yılına kadar üst yapı çalışmalarında çok hızlı ve ilerleyici çalışmalar yapacağız.

Halkımız ne isterse emrindeyiz. Muhtarlarla çok iyi ilişkilerimiz, diyaloglarımız ve istişarelerimiz var. Muhtarların sorunu bizim için önemlidir ve çözülmesi adına uğraşı sergiliyoruz. Parke yol çalışmasında 15 KM tamamladık. Zonguldak Ak Parti vekillerinin sıklıkla şahsımı  eleştirmesini ise çalışan göze batar. Biz çalışıyoruz. İşimizi yapıyoruz. Halkımıza hizmet bizim için en önemlisi. Vatandaş takdir ediyor. AK Partililer göremiyorsa o onların sorunu”

 

BAKANA BİZZAT GİDECEĞİM

Başkan Akdemir  dere ıslahı için bayramdan sonra bazı girişimlerinin olacağını, yakında Ankara’da üst düzey görüşmeler gerçekleştireceğini de ifade etti.

Dere ıslahının il adına, il  merkezi adına çok  önemli olduğunu da vurguladı. Bu proje benim için hayatımın projesidir. İnşallah start vereceğiz” dedi.

ZGC bayramlaşma töreni gazetecilere yapılan ikramlar eşliğinde saat 17 00 de sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber zgc
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017