Görmez Zonguldak halkının bayramını kutladı

Görmez Zonguldak halkının bayramını kutladı
Bu içerik 688 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i ziyaret etti. Mehmet Görmez ziyarete yaptığı açıklamada, “Öncelikle sizin şahsınızda tüm Zonguldaklıların bayrımın kutluyorum. Nice nice bayramlara ulaştırsın ediyorum” dedi.

 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i ziyaret etti.

Ziyarete konuşan Mehmet Görmez, “Öncelikle sizin şahsınızda tüm Zonguldaklıların bayrımın kutluyorum. Nice nice bayramlara ulaştırsın ediyorum” dedi.

Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de Mehmet Görmez’in ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirterek, “İyi ki geldiniz” dedi.

Başkan Akdemir, “Sizleri Zonguldak’ta görmen çok büyük mutluluk duydum, heyecan duydum. Nezaketinize teşekkür ediyorum. Zonguldak halkı gerçekten çok sevecendir. Kanunlara ve nizamlara çok dikkat eden bir halktır. Özellikle camilerimizde bu birliktelik ve beraberlik ön plana çıkıyor. Bu anlamda iyi ki geldiniz” şeklinde konuştu.

Zonguldak’ın bir şantiye halinde olduğunu belirten Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Zonguldak’ımız gerçi inşaat Halide ama bitecek tabiî ki. İnşallah bayram sonrası tamamlanacak ve çok daha güzel bir Zonguldak’ı oluşturacağız. Bayram sorası hızlı bir şekilde bu kargaşayı ortadan kaldıracağız. Coğrafi konum olarak gerçekten yeşiliyle mavinin birleştiği çok ender ilerimizde bir tanesidir. O güzellik Zonguldak insanı ruhuna Allah bahşetmiş. Hep böyle kalalım diyorum. İyilikler eksik olmasın dünya Müslüman aleminde ve bizim bu özelikle ramazan bayramının içinde bulunduğumuz günün paylaşımcılığı, dostluğu, kardeşliği hep ön planı çıkıyor Özellikle diğer ülkelerde olmayan yardımlaşma ve paylaşma duygusu bizde son derece mükemmel. Kimin bayına bir şey gelse hemen onun yardımına koşabiliyoruz, hata dış dünyaya bile. B.u dış dünyaya örnek oluyoruz. Bu sevgiyle dünya ülkelerindeki insanları bu güzelliği alsınlar” dedi.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez kendi yazdğ ıkitap ile kur’an-ı kerim ve dini kitapları Muharrem Akdemir’e takdim ederken, Akdemir’de Görmez’e madenci heykeli takdim etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017