Görmez’den Kaban’a ziyaret

Görmez’den Kaban’a ziyaret
Bu içerik 555 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Zonguldak Valisi Ali Kaban’ı Ziyaret Etti

 

Vali Al i kaban Mehmet Görmez’ı kapıda karşılayarak hoş geldin dedi. Methe Görmez Valilik ziyaret defterini imzaladı.

Makamda gerçekleşen ziyarette Vali Ali Kaban, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i Zonguldak’ta ağırlamaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Vali Kaban, “Muhterem Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Mehmet Görmez hocamızı bugün bu mübarek günde, ramazanı Şerifin son cumasında Zonguldak’ta ağırlamaktan gerçekten büyük bir şeref duyuyorum. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki Türkiye’de Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte Diyanet İşleri başkanlığı, Cumhuriyetimizin kuran iradenin çok yerinde bir tespitiyle en önemli iki kurumundan birisidir, iki başkanlıktan birisidir. Ve dünde öyleydi, bugünde öyle ve yarında öyle olacak. Bu manada kendileri hakikaten şu ana kadar Diyanetimizin bir sistematiği var. Çok değerli, Herkesi kucaklayan, ülkenin tüm dinamiklerini, kapsayabilen yapısını hiç bozmadan daha ileri götürdüler. Ben kendilerine bu duygu ve düşüncelerle ilk kez geldikleri Zonguldak’ta, ben bu görevden ayrılmadan önce şeref verdikleri için teşekkürü bir borç biliyorum. Hoş geldiniz ve şeref verdiniz başkanım diyorum” dedi

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZIN VARLIĞI BİRAZ ÜLKEMİZİN, BARIŞIN HUZURU VE DİNİ İSTİKRARI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’de vali Ali kaban’ın değer verdiği bir dostu olduğunu belirterek, “kendisi birkaç kez ziyaretime geldi ama ben gelememiştim. Şimdi bu eksikliği tamamlıyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı ülkemizin, barışın huzuru ve dini istikrarı açısından gerçekten zaman ilerledikte çok daha önemli olduğu ortaya çıktığını belirten Mehmet Görmez şunları söyledi:

“Bende tüm Zonguldaklı kardeşlerimin Ramazan ayını bu son cuması mübarek olsun diyorum. Şimdiden Zonguldak’taki tüm kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Cenab-ı Hak nice huzurlu bayramlara millete bizleri yeniden kavuştursun, Alemi islamın içinden geçtiği bu kötülükleri geride bırakarak yoluna devam etmeyi yüce rabbimiz nasip eylesin. Sayın Valimiz aynı zamanda çok değerli bir dostumdur. Doğrusu birkaç kez bizi Diyanet İşleri Başkanlığında ziyaret etiği halde Zonguldak’a gelememiştim ama söz vermiştim. Bu arada yeni görevimiz hayırlı olsun. Sizlerin de ifade etiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı biraz ülkemizin, barışın huzuru ve dini istikrarı açısından gerçekten zaman ilerledikte çok daha önemli olduğu ortaya çıkıyor. Sadece kendi ülkemiz için için değil, bölgemiz için, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimiz için Diyanet İşleri Başkanlığımızın varlığı, barışın ve huzurun teminatı niteliğinde. İnşallah bu minval üzere ebediyete kadar devam eder, milletimizin bu topraklarda bekası için önemli bir müessese. Eksikliklerimiz, ihmallerimiz, gecikmişliklerimiz var ve onları tefli etmeye çalışıyoruz. Sayın Valim doğrusu göreve başladıktan sonra mümkün olduğu kadar Ankara’da oturmaktan çok tüm illerde din görevlisi arkadaşlarımızla beraber olmak, halkımızla beraber olma çabası içerisindeyim., Fakat görev sürem içendi Zonguldak’a hiç gelmemiştim ve bugünde de onu tamamlamış olacağım. Bugün ulu camide halkımızla beraber olacağız. Din görevlisi arkadaşlarımızla bir değerlendirme yapacağız”

BAYRAM SEVİNCİMİZ HÜZRNE DÖNMESİN..

Diyanet İşleri Başkaın Mehmet Görmez konuşmasında trafik kazalarına karşı vatandaşları uyardığını belirterek, “Türkiye’deki tüm camilerde hutbeni son kısmında önemi bir konuya değineceğiz. O da şudur. Her sene biz bayram sevinçlerin trafik kazalarıyla hüzne dönüştürüyoruz. Bayramdan kardeşlerimiz ailesini ve yakınlarını ve sevdiklerini ziyaret etmek için yola düşüyor. Pek çok anne baba üzülüyor, evlatlar yetim kalıyor. Bunun için öncelik tüm kardeşlerimize bayramda yola çıktığı zaman lütfen çok dikkatli hareket etsinler. Hiçbir kardeşimizi hiç bir kazaya uğramadan bayram sevincini yaşamasın istiyoruz. Her kardeşimden istirhamı yolarda dikkat etsinler. sevdikleri sıhhat içerisinde ulaşsınlar ve dönsünler. Allah’tan kazasız belasız günler diliyorum” dedi

Vali Ali Kaban, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e Devrek bastonu hediye ederken, Mehmet Görmez’de Vali Kaban’a Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplar hediye etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017