“30 Haziran son tarih”

“30 Haziran son tarih”
Bu içerik 540 kez okundu.

SGK İl müdürü Erkin Avcı, yapılandırmada son gün 30 Haziran olduğunu belirterek şunları söyledi.

27 Mayıs 2017 tarihide resim gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 7010 sayılı yapılandırma kanunu kapsamında 1 Haziran tarihinden itibaren yapılandırma ile ilgili müracaatları almaya başladıklarını belirten SGK İl müdür Erkin Avcı, “Malum yapılandırma ile ilgili 7020 sayılı kanun çıktı ve yürürlüğe girdi. 27 Mayıs 2017 tarihide resim gazetede yayınlandı ve 1 Haziran tarihinden itibaren yapılandırma ile ilgili müracaatları almaya başladık. Şu an yapılandırmanı son süresi için son 8 günümüz var. 30 Haziran 2017 yapılandırmaya müracaat için son gün.  Burada bizim sigortalılarımıza, işverenlerime hatırlatmak istediğimiz konular var. Yapılandıra malum borçlu sigortalılarımız içerisinde önemli bir fırsat, kaçırılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü sonrasında yaşanabilecek her türlü sıkıntıda yapılandırma aranır duruma gelmiş oluyor. 7020 sayılı kanun gereği işveren borçlarımızı, Sigorta prim borçlarımız yapılandırıyoruz, müracaatlar aktif işyerleri için E-bildirge siste üzerinden yapılabildiği gibi müdürlüğümüze de yapılmak suretiyle sonuçlandırılabiliyor Aktif işyerleri müracaatlarını yapmaların ardından yapmış olduğumuz tebligatlar kendilerine iletilmekte. Azami 18 takside kadar borçları yapılandırabiliyoruz. 18 taksit diyoruz 2 ayda bir ödenme olması sebebiyle toplaaz36 aya bölünmüş bir yapılandırma tebligatı kendilerine ulaşmış oluyor” dedi.

MÜRACAAT EDENLMERİN İCRA İŞLEMLERİNİ ASKIYA ALIYORUZ

Yapılardırma müracaatında bulunanların icra işlemlerini askıya aldıklarını belirten SGK İl müdür Erkin Avcı, “

Malum 6736 sayılı yasa ile zaten geçen yıl 30.6.2017 öncesi borçları yapılandırmıştık. Şu anda 31 Mart 2017 öncesi borçları yapılandırma kapsamına almış bulunmaktayız. İşverenlerimizin ciddi maadana bundan faydalanmak için müracaatta bulunmaları gerekiyor. İdari para cezaları için yapılandırma müracaatları bulunmaları gerekiyor. Buna müracaat etmeleri halinde haklarında başlatmış olduğumuz icra işlemlerini askıya alıyoruz. Yapmış olduğumuz hacizlerden dolayı satış varsa durduruyoruz. Yakalama karalarımız varsa araçlarını kendilerine iade ediyoruz” dedi.

50 BİN LİRAYI AŞAN BORÇLAR İÇİN TEMİNAT İSTİYORUZ

Başvuru için son tarihin 30 Haziran olduğunu hatırlatan SGK İl müdür Erkin Avcı, “Yapılandırma dönemi sonrasında bize borçlarıyla ilgili bize bir düzenleme talebinde bulunmaları halinde 6183 sayılı kanunun 149.maddesine göre bir yapılandırma yapıyoruz ancak 50 bin lirayı aşan borçlar için teminat istiyoruz. Teminat bulabilmek zor durumdaki şirketlerimiz için sıkıntılı olduğu için bu aşamalara kalmamak için mutlaka ve mutlaka 7020 sayıl kanundan faydalanmak üzere en geç 30 Haziran 207 mesai saat bitine kadar müdürlüklerimize yapılandırma müracaatların yapmalarında fayda olduğunu hatırlatmak istiyoruz” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM