Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı (Videolu Haber)

Kadir Gecesinde Zonguldak’ta camiler doldu taştı. Vatandaşlar camilere akın etti.

Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı (Videolu Haber)
Bu içerik 1061 kez okundu.

Tüm yurtta olduğu gibi Zonguldak’ta da Kadir Gecesi'nde camilerde yoğunluk yaşandı

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve 'bin aydan hayırlı' olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nde Zonguldak’taki camiler doldu taştı. Zonguldaklılar çocuklarıyla birlikte camilere akın etti. Akşam ezanıyla birlikte oruçlarını açan Zonguldaklılar, camilere gittiler, Kadir Gecesinde dua ederek af dilediler.

Yatsı namazı öncesinde din görevlileri tarafından vaaz verildi. Din görevlileri cemaate Kadir Gecesi’nin önemi anlatıldılar

Kilimli Köprübaşı Ulucamii’nde İmamhatip Mustafa Tepe camide cemaate vaazında Kadir Gecesi'nin bin aydan daha hayırlı olduğunu belirterek, "Kadir Gecesi'ni bereketlendiren, şereflendiren, yine Kuran-ı Kerim'dir. Dolayısıyla hem Ramazan ayına Kuran ayı diyoruz, hem de Kadir Gecesi'nin en büyük hikmeti, Kuran-ı Kerim'in Kadir Gecesi'nde nazil olmasıdır. Kadir Gecesi'ni müjdelerle doludur. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, mükafatın bu kadar yüksek olması, yine Kuran'ın hürmetine, Kuran'ın büyüklüğüne, Allah'ın kelamı olması hasebiyle Kadir Gecesi'ni de şereflendirmiştir. Kadir Gecesi, bin aydan hayırlıdır. İhya edeceğimiz bu geceyi Yüce Rabbimizin lütfu ve ikramıyla kılacağımız namazlarımız, hayırlarımız, tövbe ve istiğfarlarımız inşallah bin yıllık yapılacak ibadetlere denktir. Bu gece dua gecesidir." dedi.

Daha sonra Kur’an-ı kerim ve dualar okundu teravih namazı kılındı

Duada Müslümanlar için aflar, terör belasından ülkemizin kurtulması dilendi

Vatandaşlarda kadir Gecesini kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

KADİR GECESİ SON DAKİKA HABERİ ZONGULDAK HABERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017