''Bölgeyi karıştırmak istiyorlar''

''Bölgeyi karıştırmak istiyorlar''
Bu içerik 1374 kez okundu.

Eren Enerji çalışanlarından yetkisiz sendikaya sert tepki :

''Bölgeyi karıştırmak istiyorlar''

*** Muslu ve Çatalağzı beldesinde faaliyet gösteren Eren Enerji çalışanları, DİSK’e bağlı Enerji-Sen Genel Sekreteri Süleyman Keskin’in bir TV kanalında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Eren Enerji çalışanları, anılan sendikanın bölgede “sendikalı işçi-sendikasız işçi” söylemi üzerinden kutuplaşma oluşturmak ve bölgeyi ateş çemberi haline getirmek istediğini söyledi.

*** Anılan TV kanalına bir mektup göndererek görüşlerini açıklayan Eren Enerji işçileri, “ Biz kavga değil, huzur, kardeşlik ve uzlaşma istiyoruz. Gelişen süreçte işçi arkadaşlarımız neredeyse kanlı-bıçaklı hale getirilmek isteniyor. Yaşanacak olumsuzluklardan sadece Eren işçileri değil, bölge halkının tamamı etkilenecektir” dediler.
Eren çalışanları sözkonusu mektupta, “ Sendikaya üye olmayanlara ağır baskılar yapıldığını ve sendika üyeliğinden ayrılanlara ağza alınmayacak hakaretler yapıldığını” vurgulayarak, “ İşin daha vahimi, iş barışını tesis etmesini beklediğimiz sendika yöneticileri, bu ateşi daha da körüklemektedir.” şeklinde konuştular.
Anılan sendikanın “yetkisiz” olduğuna dikkat çeken Eren Enerji işçileri, 

“ Sendikanın işveren ile masaya oturabilmesi için her şeyden önce devlet tarafından yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. Şu anda örgütlenme çalışması içerisinde olan sendika ise yetkili sendika olabilmek için geçerli olan rakamın çok altlarında kaldığı tarafımızdan bilinmesine rağmen sendika yöneticileri tarafından adeta gizlenmektedir. Yarın biz işçiler kapının önüne koyulursak, bize nasıl katkı sağlayabileceklerini çok merak etmekteyiz. Kimse sizi işten çıkartmaz gibi söylemler ne yazık ki; gerçekleri yansıtmamaktadır. Çates’de yaklaşık bir buçuk yıl önce 138 işçi kardeşimiz işinden ve aşından oldu. Bazıları şehri terk etmek durumunda kaldı. Biz işimizi ve aşımızı kaybedersek evimizin, çoluk çocuğumuzun rızkını sizler sağlayabilecek misiniz? Madem sağlayabilecektiniz; sendika olarak geçmişte işinden atılan kardeşlerimize neden sahip çıkmadınız?  Yoksa sizin sendikanıza bağlı olmadıkları için mi?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
(Haber Merkezi)

eren enerji disk son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017