Vatanperverlik cesaret ister

Vatanperverlik cesaret ister
Bu içerik 15083 kez okundu.

Erdoğan Demir, FETÖ konusunda yanlış adres gösterip, hedef saptırmak isteyen nitelikli gazeteci Ali Rıza Tığ’a resmi belgelerle yanıt verdi.
2011 yılından itibaren  hedef haline getirilen FETÖ’cü savcı ve emniyet mensupları vasıtasıyla operasyon üzerine operasyon düzenlenen Demir Grup ve yöneticileri hakkında, Zonguldak’ta neye ve kime hizmet ettiği herkes tarafından alenen bilinen ve haddini çok aşarak Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı’na talimat vermeye kalkışan Ali Rıza Tığ’a devlet arşivlerinde kayıtlı resmi belgelerle yanıt veren Erdoğan Demir’in açıklamalarını satırbaşları ve belgeleri ile yayınlıyoruz.

1- Demir Grup’a yönelik operasyonlar Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak’ın girişimleri ile yurt dışına kaçan FETÖ’cü vatan haini eski İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün talimatı ile başlatılmıştır.
2- Erdoğan Demir, 2011 yılında FETÖ ile mücadeleye başlamıştır. FETÖ’den tutuklu, Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak, o tarihlerde İstanbul’a, Zekeriya Öz’ün yanına giderek “ Demir’lere, Zonguldak Adliyesi’nde birşey yapamayız. Sizin talimatınız gerekli” diyerek operasyonun başlamasını sağlamış, şu anda FETÖ tutuklusu olarak yargılanan Ankara eski Cumhuriyet Savcısı Mehmet Özgür tarafından Özel Yetkili Mahkeme’ye intikali sağlanmıştır.
3- Bu süreçte “ İndra Gandi Cemaati” şeklinde beyanatta bulunarak, bunları deşifre ettim. İndra Gandi Cemaati ifadesi bana aittir. Bu başlığın altındaki yazılar ise, FETÖ’den ve vatan hainliğinden yargılanan Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak başkanlığında, OPET Petrol Ofisi’nde yapılan toplantıda bulunanların konuşmalarıdır. Benim, İndra Gandi Cemaati şeklindeki beyanatım üzerine, FETÖ’nün yan kuruluşu olan ZONİAD tarafından mahkemeye verildim, Metin Seyfi Sazak’ı koruma altına almaya çalıştılar, ben bu davadan beraat ettim. Bu davada beraat kararı veren hakimi,  FETÖ tutuklusu HSYK eski Başkan Vekili Ahmet Hamsici, iki müfettiş göndererek tayinini       çıkardı.
4-  Vatanperverlik cesaret ister.  FETÖ’cülerin hakim olduğu o ortamda bu bilgileri    vermek, bu örgütle uğraşmak cesaret ister. 
Şimdi şantaj, tehdit, yalan ve iftirayı alışkanlık haline getiren, çetecilikten ceza alan  nitelikli gazeteciye vatan hainleri ile nasıl    mücadele ettiğimizi gösteren bir belge  aktarıyorum.
17.05.2015 - Saat : 16.20
( Erdoğan Demir’in 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce Zonguldak İl Emniyet       Müdürlüğü’ndeki ifade tutanağı)
“ ….. Bu faaliyetlerin temel esasının uzun vadede ticaret odalarını, spor kulüpleri ve belediye başkanlıkları ile Ak Parti’yi yıpratmak suretiyle bitirmek ve o dönem Başbakan olan ve şu anki    Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi gücünü zayıflatmak ve Hükümeti devirmeyi planladıkları….”
5- Ali Rıza Tığ’ın, tıpkı Trabzon’daki işbirlikçisi gibi mahkemeye çıkmaya hazır olması gerekiyor. Sosyal Medya hesabından aynı şekilde yayın yapan Yılmaz Kaldırım isimli kişi ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı’nca cezalandırılması, aynı zamanda belli haklardan mahrum bırakılması yönünde iddianame hazırlandı. Yılmaz Kaldırım isimli kişi ile ağız birliği içindeki Ali Rıza Tığ isimli nitelikli gazeteci hakkında da gerekli iftira davası açılmak üzere avukatlarımıza gerekli talimat verilmiştir.
Demir Grup Yönetim Kurulu üyeleri, yöneticileri ve çalışanları 15 Temmuz vatan haini darbe girişiminden çok önce FETÖ’nün kumpasları ile karşı karşıya kalmış, operasyonlara maruz bırakılmış, gözaltına alınmış, sahte deliller ve yalancı tanıklarla “ÇETE” davası kapsamına alınmış, bu süreçte FETÖ ile Demir Grup arasında amansız bir mücadele yaşanmış, şirketimiz telafisi imkansız maddi ve manevi zararlara uğratılmış, ancak hiçbir koşulda mücadeleden vazgeçmeyerek, FETÖ’nün elebaşları ve avanesine karşı dik duruş sergilenerek, mücadele edilmiştir.
Hakkımızda FETÖ kumpası ile açılan ÇETE davası takipsizlikle sonuçlanmış, bu kararı FETÖ’nün hakim ve savcıları değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin hakim ve savcıları vermiştir.
Sonuçta, bizi “ÇETE” davası kapsamına aldırmaya çalışanlar, tıpkı ÇETE davasından ceza alan nitelikli gazeteci Ali Rıza Tığ gibi, şimdi en ağır çete davasından, yani vatana ihanetten yargı huzurunda hesap vermektedirler. HABER MERKEZİ

Erdoğan Demir'in 17.05.2015 - Saat 16:20'de Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifade

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017