Hakemler iftarda buluştu

Hakemler iftarda buluştu
Bu içerik 1058 kez okundu.

 

Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Zonguldak Şubesi tarafından hakem ve gözlemcilere iftar yemeği verildi.

 Yemeğe Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nurettin Demir, İl Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkanı Kemal Demir, Futbol İl temsilcisi Metin Malkoç, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Bülent Tuna, TASKK  yönetim kurulu üyesi Tahir Buyurucu, Spor Saha Komiserleri eski Başkanı Naim Acar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Şube  Müdürü  İbrahim Açıkgöz, Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Yüksel, hakem ve gözlemciler katıldı. 

ÇITAYI YÜKSELTİYORUZ

Yemekte bir konuşma  yapan  Nurettin Demir, hedeflerinin klasman hakemlerinin sayısını artırmak olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Zonguldak İl Hakem Kurulu eğitimci arkadaşımız verdikleri hizmetlerden dolayı bu sene yukarıya giden aday hakemlerimiz başarılı bir sonuç aldı. İnşallah bunun semeresini 1 Temmuz ve 10 Temmuz arasında sonuçlar açıklanınca alacağız. MHK listelerinde görme şansımız olacak. Yine içimizden C kursuna terfi için 3 tane hakemimiz birde gözlemcimiz davet edildi. Ankara’ya bunlardan da başarı bekliyoruz.Klasmanda ki hakem sayısını yükseltmek istiyoruz. Bu sene çıtayı  yükselmek istiyoruz. Ben bu vesile  ile  Tüm spor camiasının  Ramazan Bayramı'nı kutlarım” dedi.

BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE DAHA İYİ YERLERE GELECEĞİZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ise,  spor camiasının birlik-beraberlik içinde  daha iyi yerlere geleceğini belirterek şu duygulara yer verdi; “Böyle bir ortam Zonguldak’ta taban birliklerinin bu kadar birlikte hareket edebileceği noktasına kadar hissettirdiniz. Göreve geleli 2 yıl olmasına rağmen 2 yıldır gerçekten çok güzel bir şekilde TÜFAD olsun, hakem Derneği ile olsun ASFK ile olsun, iyi bir saç ayağı oluşturduk. Ben bu anlamda Ramazan ayınızın mübarek olmasını diliyorum. Futbol dolu hatasız güzel keyifli maçlar yönetmenizi diliyorum”  

HAYALLERİNİZ PEŞİNDEN KOŞUN

Türkiye Futbol Federasyonu Ankara Bölge Antrenörü ve  Antrenör Eğitmeni Muhammer Birdal ‘da hakemlere daima daha yukarıları hedeflerleri  tavsiyesinde  bulunarak şöyle konuştu; ”Herkesin bir hayali vardır. Sizlerinde var.Sizden bir ek rica ediyorum. O hayallerinizin peşinden koşun. Kesinlikle pes etmeyin.Kaybedebilirsiniz, bazen moralleriniz bozulabilir. Ama asla pes etmeyin. O hayalleriniz peşinden koşun. Hepinize başarılar diliyorum”

KARARLARINIZI TEREDDÜTSÜZ VERİN

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, hakemlerin verdikleri kararın arkasında durmaları gerektiğini ifade ederek şunları söyledi; “Sizlerin kalbinizin özünüzün sözünüzün bir olduğuna inanıyorum. Ben geçen ilk açılışınızda da söylemiştim. Bir hakem babası olarak her zaman sizlerin yanınızda bulunacağımı söylemiştim. Sizin anlayan biri olduğumu söylemiştim. Ama sizde eksik gördüğüm şu var. Verdiğiniz kararda tereddüt ediyorsunuz. Ben sizin verdiğiniz kararın doğru olduğunu biliyorum. O kararı verin. Yeter ki arkanızda biz taban birlikleri olarak yanınızdayız. Bizi zincir halkası olduğunu düşünürseniz. Bizim halkalarımızdan bir tanesi kopuk olursa aramızda kopukluklar başlar. İleri gidemeyiz. Biz hepimiz Zonguldak için mücadele ediyorsak o zaman bizim aramızda ayrıcalık olmaz. Biz büyük bir aileyiz” dedi.

HAKEMLİK  ÇİZGİSİNDEN ŞAŞMADIK

İl Hakem Kurulu Başkanı Başkanı İlkay Güner, sıkıntılı bir dönemde göreve geldiklerini, Zonguldak’ta hakemliğin çıtasını yükseltmek için çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi: Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Başkanı İlkay Güner; “ Öncelikle derneğimize böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyoruz. Biz Zonguldak’ta çalkantılı bir dönem geçirdik. Çok zor bir süreçte görev aldık. Her türlü olumsuzluklara rağmen yine hedefimiz olan hakem ilkesinden şaşmadık. Sezon sonu değerlendirmelerinde 8 takım hakem adayımız 3 tane gözlemci arkadaşımızla birlikte seminerlere davet edildik.  Orada sınavlara girdiler. Çok güzel bir şekilde kendilerini ifade ettiler. Bu sınavlardan iyi sonuç aldılar. Oradan muhakkak terfi bekliyoruz. Bunun dışında C Klasmanı için teklif edilen davet edilen arkadaşlarımız var. Hakem Ergin Eren Gökmen, Ali Rıza ve Evren Atışta gözlemcilik için. Bunlar bizim için başarı ölçüsü. Bunların sayısını artırmak için çalışacağız” dedi. (HABER: ERCAN AYGÜN)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017