THK olarak asıl beklentimiz Kurban Bayramı’nda (Videolu Haber)

THK olarak asıl beklentimiz Kurban Bayramı’nda (Videolu Haber)
Bu içerik 1566 kez okundu.

Türk Hava Kurumu (THK) Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Demirel, “Şu an da Türk hava kurumu olarak fitre ve zekatlarda pek bir beklentimiz yok neden çünkü okullar kapandı bizim en büyük destekçimiz gençler, bizim çocukluğumuz çağından beri çocukların ilgisi Türk hava kurumuna fazladır. Bundan dolayı okulların kapanması bizim fitre ve zekat toplamamızı etkiledi” dedi.

Türk hava kurumu olarak halkımızdan fitre ve zekat anlamında pek beklentilerini olmadığını belirten Hüseyin, “Bununla beraber kamu kurum ve kuruluşlarından topladıkları fitre ve zekatlarda belli bir oranda düşüş var ama çok değil” diye konuştu.

Kurban bayramında beklentilerini büyük olduğunu belirten vatandaşların kurban bağışı ve deri bağışı beklediklerini belirten THK Şube Başkanı Hüseyin Demirel şunları söyledi:

“Onun haricinde önümüz zaten kurban, kurban Bayramı’na kendimizi hazırlıyoruz. Kurban bayramında vatandaşlarımızın kurumumuza daha çok sahip çıkacağına, bizlere daha çok kurban bağışı ve deri bağışı yapacağı düşüncesindeyiz. Bunun için Türk hava kurumu olarak halkımızdan fitre ve zekat anlamında pek beklentimiz fazla yok, bizim beklentimiz inşallah sezon başladıktan sonra okullar açıldıktan sonra öğrencilerimizden oluyor. Biliyorsunuz okullar da biz ücretsiz model uçak kursu düzenliyoruz. Düzenlediğimiz bu kurslarımıza gelen öğrencilerimizde bize bu konuda yardımcı oluyorlar, biz onlara havacılığı ve Atatürk’ün istikbal göklerdedir anlayışını yerleştirmeye uğraşıyoruz. O açıdan baktığımız zaman görevimizi yerine getirdiğimiz düşüncesindeyim. Bu vesileyle tüm Zonguldak halkının bayramını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Türk Hava Kurumu zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM