TOKİ konutları hızla yükseliyor

TOKİ konutları hızla yükseliyor
Bu içerik 7619 kez okundu.

Zonguldak’ta üzülmez TOKİ konutları çalışmaları devam ediyor

Şu ana kadar her birinde 12 daire olmak üzere 140 daireye tekabül eden 12 bloğun kaba inşaatı tamamlandı. Firma yetkilileri 61 bloğun daha yapılarak 766 dairenin yapımını tamamlayacaklarını söyledi.

 

Zonguldak’ta TOKİ ve TTK’nın ortaklaşa yürüttüğü Üzülmez TOKİ projesinin 1. Etap yapım ihalesi 31 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Çarpık bir yapılaşmaya sahip bir kent olan Zonguldak’ı, çarpık yapılaşmadan kurtarıp kentsel dönüşümle birlikte doğal güzelliklerle ve coğrafyayla bir yaşam merkezi haline getirilmesi çalışmaları kapsamında ihalesi Ağustos 2106 tarihinde gerçekleştirilen Üzülmez TOKİ konutlarının yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

İçerisinde otoparkların ve sosyal donatıların olduğu, 1 adet camii olan, sportif alan ve çocuklar için oyun parklarının olacağı TOKİ Üzülmez konutları adeta bir yaşam merkezi olacak.

Çınartepe ve Baştarla Mahallemizde TTK ve TOKİ işbirliğiyle gerçekleştirilen konut çalışmalarını yürüten firma yetkilileri, birinci etap projesi kapsamında toplamda her birinde 12 daire olmak üzere 63 bloktan oluşacak bloklarla birlikte 766 daireni yapılacağını kaydettiler.

Gelinen aşama hakkında açıklama yapan inşaat firma yetkilileri, “1. Etap. Bunun içinde 766 konut yapılacak 1 tane camii ve 4 tane ticaret merkezi olacak. Çevre düzeni ve altyapısı da bunun içinde olacak. şu ana kadar 12 bloğun kaba inşaatı tamamlandı. Yani 140 daireye tekabül ediyor ve çalışmalarımız planlanan şekilde hızla devam ediyor” şeklinde konuştular.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM