AK Parti iftar düzenliyor

AK Parti iftar düzenliyor
Bu içerik 1740 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Perşembe günü, AK Parti İl Teşkilatı olarak İftar programı düzenleyeceklerini söyledi.

Kongre süreciyle ilgili bilgi veren Zeki tosun, teşkilatlarda yenilenme olacağını belirtirken ayrıca 1 Temmuz’da genel merkezde il başkanları, il genel meclisi, kadın ve gençlik kolları olarak toplanacaklarını kaydetti.

 

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Perşembe günü, AK Parti İl Teşkilatı olarak İftar programı düzenleyeceklerini söyledi.

Zeki Tosun yaptığı açıklamada, Ramazan ayın dolu dolu geçirdiklerini ve merkez ve ilçelerde şehit yakınlarıyla iftar yaptıklarını belirtti. Tosun, “Salı günü Çaycuma ilçemizde bir iftar programlarımız var. Pazar günü Ereğli’deydik. Bu hafta Perşembe günü ilimizin teşkilat iftarını yapacağız. İftarımıza çok kıymetli Teşkilat başkanımız ve genel başkan yardımcımız Sayın Mustafa Ataş katılacak. Yanında bölgemizden sorumlu il koordinatörü Ali Temur, ve teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan katılacak. Biz bununla ilgili çalışmaları arkadaşlarımızla beraber yapıyoruz. Partimizin kurulduğu günden bugüne kadar teşkilatlarda görev almış çalışmış arkadaşlarımız tek tek ben kedim de arıyorum, arkadaşlarımızda arıyorlar. İnşallah Alaborina’da o gün iftar programı düzenleyeceğiz. Allah kabul etsin. O gün teşkilat mensubu arkadaşlarımızla, eskiden görev yapmış ve kurucu olmuş arkadaşlarımızla yan yana geleceğiz ve ramazan ayını gereklerini yerine getirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

1 TEMMUZ’DA GENEL BAŞKANIMIZLA İLK TOPLANTIMIZI YAPIYORUZ

1 Temmuz’da genel başkan Recep Tayip Erdoğan’ın İl başkanları kadın ve gençlik kolları, il genel meclisi başkanların katılımıyla ilk toplantıyı yapacaklarını belirten Zeki Tosun. “Genel Başkanımız bugün Ankara’da kuruluşundan bugüne kadar partide görev yapan kadın kolları başkanları eski ve şu anki başkanlarına, aynı zamanda gençlik kolları başkanlarımıza bu akşam Ankara’da bir iftar veriyor. Onları biraz önce Ankara’ya yolcu ettik. 1 Temmuz’da ise kurucu genel başkanımız Recep Tayip Erdoğan İl başkanları kadın ve gençlik kolları, il genel meclisi başkanların katılımıyla ilk toplantımız yapacağız Ankara’da. Onu peşinden de Sayın Genel başkanımız bize kampla ili açıklama yapacaktır. Kamp ile ilgili bize henüz net bir açıklama yapmadık. Ayın 1’inde oraya fideceğiz Ankara’da bir toplantı yapılacak kampla ilgili ve oradaki tüm bilgeler bize verilecektir.” dedi.

YIL SONUNA KADAR KONGRELER BİTMİŞ OLACAK

Kong süreci hakkında bilgi veren AK parti İl Başkanı Zeki Tosun, yıl sonuna kadar tüm kongrelerin tamamlanacağını kaydetti.

Bayram sonrasında sürecin hızlanacağını kaydeden zeki Tosun, “Kongre süreci açıklanmıştı bildiğiniz gibi. Şu anda biz nüfus 5 bini altında olan beldelerle ilgili çalışmaları yapıyoruz. Bunarı genel merkeze imleteceğiz. Bunlar büyük bir ihtimale bayrama kadar bitmiş olacak. Bunun çalışmasın yapıyoruz. Peşinden 3 tane beldemiz var bizim nüfus 5 bini üzerinde olan, onları da kongre ile delege seçimleri olacak. Peşinden de ilce dele seçimleri ve ilçe kongreleri yapılarak yılsonuna kadar da il kongresi bitmiş olacak. Resmi süreci başlatıp bize henüz göndermediler ama bayram ertesi daha hızlı bir şekilde bunlar yapılacaktır” dedi.

TEŞKİLATLAR YENİLECEK

Kongre süreçlerinde teşkilatlarda yenilenmelerin olacağını belirten Zeki Tosun, “Kongre süreciyle teşkilatlarımızda yönetimlerde görevlerine devam edecek arkadaşlarımız olacak, yeni yönetimleri kurmuş olacağız. Yeni teşkilatlarda yenilenme illaki olacaktır” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI