Minikleri şöleni tamamlandı (Videolu Haber)

Minikleri şöleni tamamlandı (Videolu Haber)
Bu içerik 1107 kez okundu.

 

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği Minikler U11 ve U12 futbol şenliği sona erdi. Şenlik sonunda düzenlenen törende minik sporculara madalyaları dağıtıldı.

 Türkiye Futbol Federasyonu Ankara Bölge Antrenörü Muammer Birdal, ASKF Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz'ın da katıldığı törende turnuvanın arasına miniklere madalyaları  dağıtıldı.

ÖNEMLİ OLAN DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK

Futbol’da alt yapının çok önemli olduğunu belirten Muammer Birdal, Türk futbolunun daha iyi yerlere gelmesi için alt yapıya önem vermediklerini ifade ederek şunları söyledi: “Çok güzel bir etkinlik olmuş. Yetenekli çocuklar izledik. Zonguldak’ta böyle bir potansiyel var. Benim buradan arkadaşlarımızdan bir ricam olacak. Antrenörlük misyonunu çok iyi kullansınlar. Buradaki potansiyeli ortaya çıkarmaları çok önemli.  Çocukları iyi yetiştirsinler. İyi bir birey, iyi bir vatandaş, iyi bir sporcu olarak yetiştirsinler. Zonguldak’ta bu potansiyel her zaman var. Çünkü bizde oralardan geldik. Bunlar bir değer. Bizler bu değerlere sahip çıkarsak ilk önce bulunduğumuz yöreyi,  yörenin futbol adına olan kurtuluşunu sağlamış oluruz. Daha sonrada ülke futboluna değer katmış olurlar. Önemli olan bu değerlere sahip çıkmak. Bu etkinliği düzenleyen ASKF Başkanımız Kemal Demir’e, Futbol İl Temsilcimiz Metin Malkoç’a ve tesis açısından bu ortayı sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz’a teşekkür ediyorum. Katılan antrenör arkadaşlarımızı ve minik sporcularımızı tebrik ediyorum.”

DAHA İYİ İMKANLAR SAĞLAYACAĞIZ

Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi için tesis ve diğer konularda her türlü desteği vereceklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ise şöyle konuştu: “Spor bireylere yakışan bir etkinlik. Turnuva boyunca Fener Sahası tam bir şenlik alanına döndü. Minikler sahada mücadele ederken aileleri tribünlerden onları izlediler. Çocuklarımızın mutlu olması bizi gururlandırıyor. Onların daha iyi imkanlarda spor yapabilmeleri, iyi birer sporcu olmaları tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen ASKF Başkanı Kemal Demir başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Ankara’dan gelip etkinliğimizi takip eden Muammer Birdal hocamıza da teşekkür eriyorum. Minik sporcularımızı ve onları yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyorum.”

DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIZ

Böyle etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini belirten ASKF Başkanı Kemal Demir ise şunları söyledi: “Bu tür etkinlikleri yapmak bizim görevimiz. Her sene daha iyisini yapmak için çalışacağız. Zonguldak’taki çocuklarımızı en üst seviyeye çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Bize destek veren herkese, antrenör arkadaşlarımıza ve minik sporcularımıza teşekkür ediyoruz.”

Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç şu duygulara yer verdi: “Yaklaşık 10 gün süre ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Miniklerimiz aileleri ile birlikte hem güzel vakit geçirdiler, hem de spor yapılar. Çocuklarımıza spor yaptırmak için daha iyisini yapacağız.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017