Gazeteciler iftarda buluştu...

Gazeteciler iftarda buluştu...
Bu içerik 1060 kez okundu.

Akbıyık: ZGC basın sitesi başlıyor

Gazeteciler Zonguldak Gazeteciler cemiyeti’nin düzenlediği iftarda buluştu

 

Zonguldak Gazeteciler cemiyeti tarafından geleneksel iftar programı düzenlendi.

Cumartesi günü Alaborina Restorant’da düzenlenen iftar programına, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Özel İdare Genel sekreteri Recep Demirtaş, Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, İl Dernekler Müdürlüğü görevlisi, Çınartepe Muhtarı Okan Girin, Bahçelievler Muhtarı Bülent Tüzün, MHP Çatalağzı Belde kadın Kolları Başkanı Reyhan Açıkgöz, ZGC Kurucu Başkanı Bedri Erel, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı,  Çaycuma Gazeteciler Derneği Başkanı Davut Uyar ile il merkez ve ilçelerde yazılı ve görsel basın kuruluşlarında görev yapan çok sayıda gazeteci katıldı.

İftar öncesinde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin projesi olan TOKİ Basın sitesi ile ilgili slayt gösterisi yapıldı ve proje hakkında bilgi verildi.

Duanın ardından iftarlar açıldı, sohbetler edildi.

İftar sonrasında ise konuşma yapan Zonguldak, Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Derya Akbıyık, TOKİ basın sitesi projesinde gelinen son durum hakkında bilgi vererek“ZGC basın sitesi başlıyor. ZGC çılgın projesi ilimiz gazetecilerine hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

ZGC hizmet binasını yenilenme çalışmalarını başladığını belirten Derya Akbıyık, cemiyete hizmet arıcını ise Ağustos ayında geleceği müjdesini verdi.

Sarı basın kartında hedeflerin 100’e ulaşmak olduğunu da belirten derya Akbıyık, ayrıca gazeteciler için gezi ve eğitim çalışmalarının da devam ettiğini ifade etti.

Akbıyık konuşmasında hayatını kaybeden gazeteci meslektaşlarını anarak şunları söyledi:

ZGC BASIN SİTESİ BAŞLIYOR. ZGC ÇILGIN PROJESİ İLİMİZ GAZETECİLERİNE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.

“Değerli Meslektaşlarım, Bir Mübarek Ramazan ayında tekrar birlikteyiz. Artık her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ramazan iftarlarında,  meslektaşlarımız ile bir araya geliyor, birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlıyoruz. Bugün açılış konuşmamın ilk kısmını ZGC‘nin çılgın projesi basın sitesine ayırdık. Basın sitenin ile ilgili ilk başlangıç ve düşünce projesini bundan tam beş yıl önce Alaborina Restaurant’ta açmıştık. O günlerden bugüne geldik. Tam beş yıl geçti. Ve bugün nihayete ererken, projemiz tamamlanmış.  İhale günü bugünlerde açıklanacak. Çok kolay olmadı. Bu zor yolculukta, zaman zaman en başa döndüğümüz günler oldu. Aylar oldu. Yılmadık. Umudumuzu yitirmedik. Hep ısrarla projemizi takip ettik. Başardık.

Bu başarmada hep biz diye yola çıktık. Bizler olarak başardık. ZGC yönetim kurulum,  ZGC onur kurulum, başta onur kurulu başkanım Şaban Yılmaz olmak üzere, ZGC denetim kurulum,  defalarca ilk etapta Ankara Bilkent’teki TOKİ genel merkezinde resmen mekik dokuduk. Bir çok kez gidildi. İkinci etap için TOKİ Halkalı İstanbul merkezinde nihai görüşmeler içerisinde olduk. Bu ziyaretlerde bize Valilik özel kalem müdürümüz M. Zafer Alas da eşlik etti. Müdürüme de desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Değerli meslektaşlarım ZGC basın sitesinde artık 91 meslektaşımız ev sahibi oluyor. Geri kalan az sayıda ki konutta tarafımızdan 2018 Nisan ayında meslektaşlarımıza tahsisi yapılacak. Bu konuda da müracaatları aldık 2012 yılı Ağustos ayında başlayan ilk TOKİ projesi düşüncemiz,

O dönemin güçlü devlet adamı Köksal Toptan’ın resmen çilingir görevi görmesi ile ilk adımı atılan süreç,  O dönemin Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız’ın dilekçemizi hemen imzalaması ile başlayan TOKİ sürecimiz, Gene o dönemin çevre ve şehircilik il müdürümüz Hasan Öztürk’ün çok değerli katkıları, Zonguldak Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir ‘in her türlü yardım ve desteği ile bugünlere geldi. Tabi ki Basın İlan Kurumu genel müdürlüğü ve Zonguldak BİK şube müdürlüğü’ nünde katkıları ve destekleri bizler için çok önemliydi. O günlerde desteklerini esirgemeyen tüm saydığım isimlere teşekkür ediyorum. Tabi ki ZGC Basın sitesinin bir de ikinci etap çalışması var. O çalışmada da bir ara resmen durağan bir dönem yaşadığımız, bir dönemde Sayın Valimiz Ali Kaban’ın İstanbul TOKİ Halkalı genel merkezinde yaptığı üstü düzey görüşmelerde ve tarafımızdan yapılan yazışmaların Sayın Valimiz Ali Kaban tarafından imzalanıp, üst yazı ile TOKİ ‘ye tekrar yaptığımızı başvuru sonrası bugünlere geldik.

Ve TOKİ projemiz start aldı. Sayın Valimiz Ali Kaban, projemizin bugünlerde nihayete ermesi adına ve sonuçlanması için yaptığı tüm girişimlere, meslektaşlarım adına yürekten teşekkür ediyorum. Burada Zonguldak milletvekillerimiz Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ’a da çok teşekkür ediyorum. Özellikle Faruk Çaturoğlu vekilimiz bizim adımıza bir çok kere TOKİ başkanı ile görüşerek projenin hızlandırılmasını, ön taleplerin alınması, ihale gününe kadar yakın takipleri için tüm camiamız adına teşekkür ediyorum. TOKİ projesi için ihale günü bugünlerde belli oluyor. Sunum projemizde tüm meslektaşlarıma gönderildi. Sineviyon gösterimde sunduğumuz gibi dış cephe bu tasarımda olsun istiyoruz. Sizlerde uygun görürseniz bu tasarımı kabul etme adına İstanbul TOKİ Halkalı merkezinde bu taleplerimizi bayramdan sonra bizzat giderek ileteceğiz ve gerekli görüşmelerde bulunacağız. ZGC çılgın projesi ilimiz gazetecilerine hayırlı ve uğurlu olsun”

ZGC HİZMET BİNASI YENİLENİYOR

ZGC hizmlet binasını yenilendiğini belirten Derya Akbıyık, “ZGC genel merkezimizin iç donanımında yeni bir düzenleme yapıyoruz.170 metrekarelik bir hizmet binamızın misafir odası, çalışma odası, toplantı odası, sekretarya, makam odası ve röportaj odası olarak, bir düzenleme yapıyoruz. Tüm odalar ayrı ayrı olarak düzenleniyor. İç mimarimiz bu konuda bir tasarım çalışması yaptı. Uzun zamandır düşündüğümüz projeyi hayata geçiriyoruz. Yerler laminant parke olacak. Ara bölmeler alçıpen, kapılar, Amerikan kapı olacak. Bu konuda bize destek veren, katkı veren, hayata geçmesini sağlayan Zonguldak Valimiz Ali Kaban’a teşekkür ediyoruz. İl özel idaresi meclis başkanı Necdet Karaveli başkan’ a ve ilimizin çalışkan ve başarılı bürokratı il özel idaresi genel sekreteri Recep Demirtaş’a camiam ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

ZGC KÖŞKÜ

ZGC Köşkü hakkında bilgi veren Derya Akbıyık, “Devamla, ZGC genel merkezinin ön kısmında kaldırım bölümünde güzel bir bahçe düzenlemesi yapılıyor. Bu konuda çalışma tamamlanmak üzere Ayrıca bir cemiyet köşkü projemiz var. Hem bahçe çalışması, bazı önemli düzenlemeler ve cemiyet köşkü için verilen izin adına da Zonguldak Belediye başkanım Muharrem Akdemir ‘ e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Zonguldak Belediyesinin başarılı ve çalışkan,  Fen işleri müdürü Ogan Göktürk’e ve Park ve Bahçeler müdürümüz Funda Türk’e gösterdikleri yakın hassasiyet ve bizzat yaptıkları takip adına teşekkür ediyoruz. Sayın Belediye başkanım Muharrem Akdemir ‘den bir isteğimiz daha tabi ki var. Artık ZGC genel merkezinin tapusunu almak istiyoruz. Bu konuda gerekli yardım ve destek istek ve taleplerimiz vardı. Başkan bu konuda ertelemede bulunmuştu. Artık bir şekilde bizim yerimizin ifrazının yapılması adına yardım istiyoruz. İnşallah lehimize gelişmeler olacak düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

HİZMET ARAÇI AĞUSTOSTA

Hizmet Aracı geleceği müjdesini veren derya Akbıyık, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Değerli meslektaşlarım, geçen yılki iftarımızda hizmet aracımız gelecek müjdesi vermiştik. Gelmedi. Ama Kocaeli gazeteciler cemiyeti aracılığı ile İzmit Belediye başkanı ZGC genel merkezine son model içinde kask olan bir bisiklet gönderdi. Ulaşım için vitesli bisikleti şehir içinde kullanacağız. Hizmet aracımıza gelince. Ağustos ayında, aracımız gelecek. Gecikme bizden değil. Bize sponsor olan firmadan kaynaklandı. İnşallah iki ay zaman diliminde hizmet aracımız gelecek

Bu konuda ki ısrarlı takip çalışmalarımız sürüyor”

SARI BASIN KARTI HEDEF 100

Zonguldak’ta 100 gazetecinin sarı basın kartı sahibi olacağını belirten derya Akbıyık, “Meslektaşlarımızın sarı basın kartı sahibi olması adına çalışmalarımız sürüyor. Zonguldak’ta 100 gazeteci sarı basın kartına sahip olacak. Bazı arkadaşlarımızın sarı basın kartları pasif durumda. Aktif olması adına çalışmalarımızda sürmektedir” dedi.

GEZİ, EĞİTİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR.

Gazetecilere yönelik gezi ve ğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren Zonguldak Gazeteciler cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, “Meslektaşlarımızla bir arada gezi düşüncelerimiz var. BİK tatil köyünde iki gün geçirme adına bir çalışmamız var. Eğitim her zaman önemli. Bu konuda da neler aciliyet taşıyor, öncelikle bir eğitim çalışması olacak” dedi.

GAZETECİLER YÜZECEK

BEÜ ile gazetecilerin yarı olimpik yüzme havuzundan yaralanması için protokol imzaladıklarını belirten Derya Akbıyık, “BEÜ Rektör hocamız, Prof. Dr. Mahmut Özer ‘in gazetecilere yönelik yarı olimpik yüzme havuzundan yararlanma adına ZGC olarak protokol imzalayacağız. Bu konuda bizlere destek veren çok değerli Rektör hocama teşekkür ediyorum. Yüzme havuzu dışardan gelen 15, personel 10, öğrenci 5 TL şeklinde oluyor. Tabi ki yüzme bilmeyen havuzdan yararlanamıyor onu da belirtelim” dedi.

GAZETELERE KAYNAK KONUSUNDA YAKINDA MÜJDEMİZ OLACAK

Yerel basıma maddi anlamda destek olmak için çaba içinde olduklarını belirten derya Akbıyık, “Cemiyet olarak gazetelerimizin ilan reklam ve abone gelirlerini artırma adına girişimlerimizi sürüyor. Kamu kurum ve kuruluşlarını da abone yapmak adına çalışmalarımız var. Bazı kaynaklarımız ilimizin genel olumsuz durumu nedeni ile ara verilmişti. Tekrar canlandırıyoruz. Yakında bu konuda gazetelerimize müjdelerimiz de olacak” dedi

GAZETE BÜFESİ HAYAL KIRIKLIĞI

Akbıyık konuşmasında, “Başarılı olduklarımızı söyledik Veya yapmak istediklerimizi de söyledik. Başarısız olduğumuz konular yok mu? Tabi ki var. Örneğin gazete büfesi başarısız bir görüntü veriyor. İyileştirme adına çabalarımız sürüyor. Bu konuda gazeteci meslektaşlarımızın da önerisi olursa her zaman olduğu gibi açığız” dedi

ZGC LOKALİ SORUNLARI SÜRÜYOR

ZGC lokali konusunda sorunları sürdüğünü belirten Derya Akbıyık, “ZGC lokali konusunda da sıkıntılarımız var Ama çözeceğiz. Çözmeliyiz 1991 yılından bugüne kadar gelen lokal anlayışımız, daha sağlıklı ve daha şeffaf bir şekilde, gazetecilere hizmet etmeli” dedi.

USTA GAZETECİ HASAN ATAMAN’ I KAYBETTİK

Derya Akbıyık konuşmasında hayatını kaybeden gazeteci Hasan Ataman’ı rahmetle andıklarını belirterek, “Değerli meslektaşlarım, son olarak, Usta gazeteci Üstat gazeteci, Duayen gazeteci, Tam 35 yıllık bir meslek hayatı Çaycuma ilçemizin  ilk gazetecisi. Mükemmel inşan. Dost canlısı, her zaman bizlere yol gösteren isim. Hoşgörü insanı. Başbakanlık Sürekli basın kartına sahip. Evet Çaycuma Demokrat  Gazetesi imtiyaz sahibi,  Hasan Ataman  ağabeyimizden bahsediyorum. Geçtiğimiz günlerde kaybettik. Aramızdan ayrıldı Ebediyete intikal etti. Yeri doldurulmayacak bir gazeteci Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun geride kalan ailesine, sevenlerine ve dostlarına sabırlar diliyorum Hasan Ataman ağabeyimizin 80 metrekarelik cemiyet duvar panosunda fotoğrafı yer alıyordu. O fotoğraf sadece gündüz görünüyordu. Bugün o duvar panomuzda gece ışıklandırması yapıyoruz. Hasan ağabeyimizin fotoğrafı 24 saat gözükecek O hep kalbimizde ve yüreğimizde yaşayacak. Unutmayacağız. Unutturmayacağız” dedi.

AKGÜN’E GEÇMİŞ OLSUN

Derya Aykıbık, “Ayrıca Zonguldak yerel basınında uzun yıllar gazetecilik olarak hizmet yapan, görev üstlenen Muzaffer Akgün’ün rahatsızlığı devam ediyor. Tedavi süreci sürüyor. Kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” şeklinde konuştu.

AKSAKAL VE AKKAYA ‘YA BAŞSAĞLIĞI

Akbıyık, “Gazeteci meslektaşlarımız Değişim medyadan Hüseyin Aksakal, Yankı gazetesinden Recep Akkaya’nın babaları da yakın zamanda vefat etti. Her iki meslektaşımıza da başsağlığı dileklerimizi tekrar iletiyoruz. Acılarını paylaşıyoruz” dedi

ÇATES, GMİS VE AK PARTİ İL BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Konuşmasında iftar programına destek olanlara teşekkür ettiğini belirten Derya Akbıyık şunları söyledi:

“ZGC geleneksel iftarımıza katılımda bulunan, davetimize icap eden tüm konuklarımıza, meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

Mübarek ramazan iftarımıza iki dönemdir ana sponsor olan ilimizin en önemli şirketlerinden ÇATES işletmemizin genel müdürü Harun Sarı ve diğer yöneticilerine, İftar etkinliğimize katkıda bulunan, her zaman ZGC ‘ye desteklerini esirgemeyen ilimizin ve ülkemizin en önemli sendikal kuruluşu olan GMİS genel başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kuruluna ve Zonguldak AK parti il başkanımız Zeki Tosun ve yönetimine,  ZGC‘ye maddi, manevi destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Uysal’a ulaşımdan dolayı teşekkür ediyorum.  Beş yıl aradan sonra tekrar Alaborina Restaurant’ta iftar organizasyonunu düzenledik. Tüm bu organizasyonu eksiksiz yerine getiren, başta işletme genel müdürü Ali Özçep ve ekibine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum, Katılımınız için teşekkür ediyorum.”

Derya Akbıyık’ın ardından ise Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir konuşma yaptı.

Akdemir konuşmasında, ramazan ayında manevi iklimin en üst seviyeye çıktığını belirterek tüm insanlığın bu manevi iklimi soluması gerektiğini söyledi, tüm Zonguldaklıları ramazan ayını kutladığını ifade etti.

Konuşmanı ardından iftar programı sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi akbıyık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM