“Bayramdan önce köylerde yollarda rotmiks yamalar bitiyor”

“Bayramdan önce köylerde yollarda rotmiks yamalar bitiyor”
Bu içerik 988 kez okundu.

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli çalışmaları anlattı.

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Ramazan bayramı öncesinde köylerde ana grup yollarındaki rotmiks yama işlemlerini bitirmek için mücadele ettiklerini söyledi.

Yaz dönemine girdiklerini köylerde sıcak, asfalt, satih kaplama ve emisyonlu asfalt çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Necdet karaveli, “Yaz dönemine girmiş durumdayız. Bu sene ilimizde bu sene proje olarak sıcak asfaltımız var, satih kaplamamız var, emisyonlu asfaltımız var, su projelerimiz var. Tabiî ki bir an önce aktif olmamız gerekiyor. Bizim için enem önemli şey şu anda mübarek ramazan bayramı da yaklaştı. Bayram öncesinde özelikle ana grup yollarındaki rotmiks yama işlemlerini bitirmek için mücadele ediyoruz. İnşallah ana grup yolarımız bittikten sonra ara yollara da girmeye başlayacağız. Vatandaşımızın köylere intikalini daha rahat yapması için elimizden genli yapıyoruz” dedi.

ÇÖP KONUSUNDA AKSAMAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Köylerdeki çöp sorunu konusunda bir aksaklık yaşanmadığnıı beirten İl Genel Meclisi Başkanı Necret Karaveli, “Bir yandan da bizim için önemli olan havalar ısınmaya başladı ve mübarek Ramazan ayı nedeniyle köylerde iftar programları da yoğun. Çöp konusunda da aksamamaya çalışıyoruz. Bizim özelikle dikta ettiğimiz iki temel husus bayrama kadar çöp ve rotmiks yama olayıdır. İnşallah bayramdan sora da biz gerek su projelerin aktif hale getireceğiz. Yetersiz suyu olan yerlerde su çalışmalarımız devam edecek. Bir yandan da asfalt programlarıı bitirmek için elimizden geleni yapacağız inşallah diyorum” diye konuştu.

İLİMİZ SU BAKIMINDAN FAKİR BİR İL

Köylerin susuzluk çekmemesi için projeleri devam ettiğini be.irten İl Genel Mecylisi Başkanı Necdet Karaveli, “Bizim ilimiz su bakımdan fakir bir il. Köylerde de hem yazın etkisiyle hem de kullanımın artmasıyla illi kuyularda zaman zaman sıkıntılar yaşayabiliyoruz. İşte bunun için ne yapmaya çalışıyoruz, bir yandan merkezden tankerler su göndermek vasıtasıyla çözmeye çalışıyoruz, bir yandan da gerçekten de yetersiz suyu olan köylerde su projelerimiz bir yandan devam ediyor. Buralar yeni projeler üretmeyi ve yeni su kuyuları açmayı veya farklı kaynaklardan su temin etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

necdet karaveli son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017