Elektirikçiler Odası iftar düzenledi

Elektirikçiler Odası iftar düzenledi
Bu içerik 429 kez okundu.

Elektrikçiler iftarda buluştu

Elektrikçiler ve Radyocular Odası Başkanı İbrahim Artikar, 20 Temmuz’da akreditasyonu yaşadıktan sonra sınav merkezimizde sınavları yapmaya başlayacağız” müjdesini verdi.

 

Zonguldak’ta Elektrikçiler ve Radyocular Odası tarafından iftar Programı düzenlendi.

Alaborina’da düzenlenen iftar yemeğine Zonguldak genelinde ki oda üyesi elektrikçi esnafları ve oda başkanları katıldı.

İftar öncesinde ise Elektrikçiler ve Radyocular Odası Başkanı İbrahim Artikar yaptığı konuşmada katılanlara teşekkür etti.

İftar sonrasında ise gazetecilere açıklama yapan Elektrikçiler ve Radyocular Odası Başkanı İbrahim Artikar, oda çalışmalarını anlattı. Artikar, “Elektrikçiler olarak sektöründe her geçen gün kendini yenileyen, geliştiren meslektaşlarımız çağın gerektirdiği şartlarda ellerinden geldikçe mesleğine hizmet etmeye çalışıyorlar. Bizler de onların mesleklerinde başarılı olmaları için oda olarak başarılı olmaları için çaba sarf ediyoruz. Türkiye Elektrikçiler Federasyonu olarak bu yıl yapmış olduğumuz Mesleki Yeterlilik kurumundan 20 Temmuz’da akredite olacağız ve Türkiye’de ki tüm elektrik elektronik, beyaz eşya servisi, ses ve görüntü sistemleri üzerine Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen kursta kalfa, çırak gibi elemanların sınavlarını Elektrikçiler Federasyonu olarak biz yapacağız. İnşallah 20 Temmuz’da akreditasyonu yaşadıktan sonra sınav merkezimizde sınavları yapmaya başlayacağız. Sadece Zonguldak değil Türkiye’nin tüm illerinden belge almak isteyen elektrikçiler bize müracaat edecekler.  Zonguldak’ta 210 üyemiz var. Ama Bartın’da Elektrikçiler Odası olmadığı için, Bartın’da ki elektrikçilere de hizmet veriyoruz.  Aynı zamanda Ereğli, Alaplı, Devrek, Çaycuma burada ki tüm elektrikçilere mesleki faaliyet belgelerini, belge yenilemeleri odamız tarafından yapılıyor. Her sene yetkileri yenileniyor. Ocak ayının başından itibaren Enerji-Sa’da iş yapacak olan elektrik tesisatçıları her yıl belgelerini yenilemek zorundalar.” Dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Elektrikçiler ve Radyocular Odası son dakika zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017