BUKALEMUN SİYASETİ BUNA DENİR

BUKALEMUN SİYASETİ BUNA DENİR
Bu içerik 3640 kez okundu.

FETÖ”cülerin darbe girişimini “ TSK’dan darbe !” başlığı ile yayınladı, darbecilerin TRT’den zorla okuttuğu korsan bildiriye uyum sağladı

 

BUKALEMUN SİYASETİ BUNA DENİR

 

*** 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde FETÖ’cü askerlerin darbe girişimini “ TSK’dan darbe !” başlığı ile veren Halkın Sesi Gazetesi internet sitesi, ilerleyen saatlerde darbe girişiminin başarısız olduğunu anlayınca “ darbe karşıtı” yayınlar yapmaya başladı.

 

*** 15 Temmuz gecesi saat 23.27’de son dakika haberi olarak “ FLAŞ.. FLAŞ.. FLAŞ.. TSK’DAN DARBE !” başlığı ile yayın yapan ve “ TSK ülke yönetimine tamamen el koydu” şeklinde içerik yayınlayan Halkın Sesi Gazetesi, aynı gece saat 23.47’de de, FETÖ’cülerin darbe girişimini “ GENELKURMAY : ÜLKE YÖNETİMİNE BÜTÜNÜYLE EL KONULMUŞTUR” şeklinde yayın yaparak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin darbe yaptığı ve ülke yönetimine el koyduğu izlenimi oluşturmak istedi.

Bilindiği gibi, FETÖ’cü askerler TRT’den zorla okuttukları korsan bildirinin bütün yayın organlarında yayınlanmasını ve bunun bir emir olduğunu ifade etmişti. Halkın Sesi Gazetesi, bu kanunsuz emre uyan nadir yayın kuruluşlarından biri oldu.

 

*** FETÖ”cülerin darbe girişimi sırasında özel TV kanallarında Başbakan Binali Yıldırım’ın, “ TSK içindeki azınlık bir grubun kanunsuz bir kalkışma hareketinde bulunduğu, kalkışmanın TSK’nın emir komuta zinciri içinde bir eylem olmadığı açıkça belirtilmesini ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin darbe girişiminin kabul edilemeyeceğine dair açıklamalarına rağmen, “ TSK’nın darbe yapıp, ülke yönetimine bütünüyle el koyduğu görüntüsü vermeye çalışan Halkın Sesi Gazetesi’nin, darbe girişiminin başarısız olduğunu anlayınca çark edip, “darbe karşıtı” gibi görünmeye çalışması “ Bukelemun siyaseti işte böyle olur” şeklinde yorumlara neden oldu.

( Haber Merkezi)

halkın sesi zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM