Kızılay rekortmenleri ödüllendirildi (Videolu Haber)

Kızılay rekortmenleri ödüllendirildi (Videolu Haber)
Bu içerik 1159 kez okundu.

Kızılay rekortmenleri ödüllendirildi

14 Haziran 2017 dünya gönüllü balıkçılar günü kapsamında Türk Kızılayı tarafından Zonguldak'ta rekortmen kan bağışçılarına madalya ve ödül verildi.

Ödül töreni öncesinde Türk Kızılayı Şube Başkanı Nihat Aygün konuşmasında, her yıl 14 Haziran’da kan bağışlayan rekortmenlere ödül verdiklerini söyledi.

Türk Kızlayı olarak din, dil ve ırk ayrımı yapmadan tüm dünyada ve ülkemizde insanlığa hizmet ettiklerini belerten Nihat Aygün şunları söyledi:

 

“Çok değerli Kızılay gönüllüleri. Aynı zaman Kızılay’ımıza kan vermekte, kan toplamakta ve Zonguldak’ta ki hedefimize bizleri ulaştırmakta olan ve biraz sonra plaketleri alacak olan çok değerli arkadaşlarım, bacılarım, ablalarım. Hepiniz hoş geldiniz diyorum. Ayrıca Kızılay Şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerim hepinize hoş geldiniz diyor ve Allah razı olsun diyorum. Yine Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi’nde bize 5 yılda, Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan, belki de dünyada olmayan kan toplamakta 1 günde 700 üniteden başlayıp ta 1953 üniteye kadar ulaştıran Kızılay kulübümüzü de tebrik ediyor ve onlara da hoş geldin diyorum. Yine gecesine gündüzüne katmadan, Pazar demeden, kış demeden, hiç tatil yapmadan Kızılay Kan Merkezimizden doktorlarından, yöneticilerine, hemşirelerimize, çalışan tüm personeline teşekkür ediyor ve onlardan da Allah razı olsun diyorum çünkü onlar da bu emekte an büyük payı olanlardan birileri. Tabi her yıl 14 Haziran’da yapmış olduğumuz, sizlerle bir araya geldiğimiz bu merasim, bu töreni her yılda yapmaya devam edeceğiz inşallah. Aynı zamanda Türk Kızılayı’mızın bugün 149.Kuruluş yıldönümüdür ve onu da bugün sizlerle beraber inşallah kutlayacağız. Rabbim Türk Kızılayı’na daha nice 149 yıllar nasip etsin inşallah diyorum. Çünkü Türk Kızılayı son 15 yıldır dünyada Türkiye’nin her yerinden dünyanı en uzak ülkemize gitmekte. Nerede bir felaket var, fakir fukara var, sel var, yangın var ve son zamanlarda tüm Müslüman ülkelerdeki tüm müslüman arkadaşlarımıza, tüm hemşehrilerimize, onlar bizim soydaşlarımız, hemşehrilerimi, Müslüman kardeşlerimiz, tüm yönetici arkadaşlarımız oralarda hizmet etmekte ve bu Ramazan ayında dünyanı her yerindeyiz, her yerde kumanya dağıtıyoruz. Her yerde giysi dağıtıyoruz. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi dünyanın her tarafında varız ve olmaya da devam edeceğiz inşallah. Türk Kızılmayı son zamanlarda Zonguldak’ımıza şehrin merkezinde çok güzle bir kan alma birimi yaptık ve onu da hizmete açtık. Yine şehit Polis kardeşimiz Hasan bilgin’in isine kan alım birimimize ismini vererek halkımızın hizmetine sunduk. Daha önce kan alım birimimiz şehrin dışındaydı, şimdi ise şehir merkezine Kozlu durakları orada. Herkesin ziyaret etmesini isteriz. Oraya arkadaşlarımız, çevremize kan vermeye de davet edelim inşallah. Çok değerli Kızılay görevlileri, en büyük görev sizlere düşüyor. Çünkü sizler etrafınızda, çevrenizde tüm herkesi Kızılay’a kan vermeyle davet ediyorsunuz ve bundan sora da edeceksiniz inşallah. Ondan dolayı sizlere de teşekkür ediyor ve Allah razı olsun diyorum. Kızılay gönüllerini, k HYPERLINK "an%20gönüllelirene%20hep%20beraber%20ir%20alışışylayıml%20diyorum." an gönüllülerini hep beraber bir alkışlayayım diyorum”

Memurlar Lokali'nde düzenlenen ödül töreninde 10 ve üzeri kan bağışlayan 347 kişiye Bronz, 25 ve üzeri kan bağışlayan 31 kişiye Gümüş, 25 ve üzeri kan bağışlayan 31 kişiye Gümüş 35 ve üzeri kan bağışlayan 8 kişiye altın, 45 ve üzerinde kan bağışlayan 7 kişiye ise teşekkür plaketi takdim edildi.

Törene, Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün ve yönetim kurulu üyeleri, Kızılay Şube Başkanları ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

(HABER ERCAN DEMİR)

Kızılay rekortmenleri ödüllendirildi son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM