Sefer sayısı 2’den 5’e yükseltiliyor

Sefer sayısı 2’den 5’e yükseltiliyor
Bu içerik 1085 kez okundu.

Havaalanında yurt dışına talep patlaması

Sefer sayısı 2’den 5’e yükseltiliyor

 

Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, yurt dışı sefer sayılarını haftada 2’den 5’e yükselteceklerini söyledi

Yurt dışına artan talep olduğunu belirten Hasan Özşahin, yurt dışı seferlerin 2 ile başladığını ve 19 Haziran tarihinden itibaren ise haftada sefer sayısını 5’e yükselteceklerini kaydetti.

Hasan Özşahin ayrıca yurt içi seferler konusunda girişimde bulunduklarını da sözlerine ekledi. Hasan Özşahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

35 BİN YOLCU HEDEFLİYORUZ

“Şu anda Zonguldak Çaycuma Havaalanı yurt içi ve yurt dışı seferlerine açık, Ancak 2009’dan itibaren yurt dışı seferleri kesintisiz devam ediyor, bu tarihten sonraki belirli dönelerde yurt içiyle ilgili bazı düzenlemeler yapıldı talep ölçümü anlamında; İstanbul, Trabzon ve bağlantılı seferler. Ne yazık ki o süre içerisinde yeteli potansiyel yakalanamadığı için iç hat seferleri iptal oldu. Şu anda onula ilgili ciddi çalışmalar var. Bu konuda üç il kapsamında yaptırdığı anket çalışmaları var. Bununla ilgili bizi de var çalışmalarımız. Ancak yurt dışı seferle ilgili talep sürekli artıyor. Haftada 2 ile başlayan sefer sayısı 19 Haziran’dan itibaren haftalık 5’e çıkıyor, kümülatifte yıllık Kasım ayı sonuna kadar yaklaşık 35’nin üzerinde yolcu gerçekleşmesi sağlıyor. Zonguldak Çaycuma havaalanı 3 ile hitap eden bir özelliğe sahip fiziki anlamda, bölgesel anlamda, Bartın, Karabük ve Zonguldak ve bu üç ilin tüm merkezi noktası. Batı Karadeniz’e ulaşım kolaylığı kesinlikle zorunlu bir ihtiyaç. Bununla ilgili ilerleyen yılarda gelişmeler olacaktır, bundan enimi. Olmazsa olmazlardan birisi ulaşım kolaylığıdır”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017