“BKM olarak Belediye Sineması ile artık daha güçlüyüz”

“BKM olarak Belediye Sineması ile artık daha güçlüyüz”
Bu içerik 804 kez okundu.

Zonguldak Belediye Kültür ve sanat merkezi Müdür Abdullah Bakır, Belediye Sineması’nın BKM’ye tahsis edilmesiyle birlikte artık daha çok kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştireceklerini kaydetti.

Abdullah Bakır yaptığı açıklamada, Belediye Sineması’nın BKM Bünyesine katılmasıyla birlikte istediği konserleri düzenleyebileceklerini ve istediği tiyatroyu oynayabileceklerini belirterek şunları söyledi:

ARTIK İSTEDİĞİMİZ ETKİNLİKELERİ YAPABİLECEĞİZ

“Belediye Sineması’nı Belediye Kültür Müdürlülüğü’ne tahsis edilmesinden dolayı çok sevinçliyiz. Çünkü biz yaptığımız işlerimiz her zaman sahneleyemiyorduk. Atatürk Kültür Merkezi’nde yer bulamıyorduk. Zaten son 3 aydır bize Atatürk Kültür Merkezi’den bize yer verilmedi. Okullara verildi. Zaten Atatürk Kültür Merkezi’ni e o sahnenin de Üzülmez’e taşınması durumu var. Bize her bakımdan burası bizim için çok iyi oldu. Şu anda Belediye Sineması’nı ilaçlamasını yaptık ve yatkında temizliğine gireceğiz. Ve ondan sonra içinde bazı tadilatlar yapmamız lazım. Bu yaptığımız işler işte tiyatro olsun, konserlerimiz olsun, sinema günlerimiz olsun, sergi açılışlarımız olsun artık bizde istediğimiz etkinlikleri yapacağız. Her ay halkımızın karşısına değişik oyunlar değişik konserler ve değişik etkinliklerle çıkacağız. Zonguldak Belediye Kültür Merkezi marka olmuş ve Türkiye’de ismini duyurmuş bir merkez konusundadır. Müthiş sevindik. Artık top bizde. Bizde güzel oyunlarımızla. Konserlerimizle, çeşitli programlarla halkımızın karşısına çıkacağız. Halkımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Yani o sinemanın bize geçmesi bizden çok halkımız sevindi. Çünkü onlarda geliyorlardı ufak salonlarda veya başka yerde yaptığımız etkinliklerde rahatsızlıkları dile getiriyorlardı. Oranın kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

BELEDİYE SİNEMASI’DA TADİLAT YAPACAĞIZ

Belediye sinemasının tiyatro ve kültür etkinliklerine hazır hale gelebilmesi için içinde tadilat yapılacağını belirten Zonguldak BKM Müdürü Abdullah Bakır, şunları söyledi:

“Belediye Sinemasını yeni sezona yetiştirmeye çalışacağız. Başağı bir iş var. Çünkü tiyatro sahnesi yapmak için beli bir derinliği yok, kulisler yok, bunları bir kere hayat geçireceğiz. İşte bazılarını çalışma amaçlı kumlanacağız tiyatro konusunda amatör gruplarımızda var. Onlara buradan yer veremedik çünkü zaten 300 kişilik bir tiyatro ekibimiz var. Amatör tiyatrolarımıza yer verebileceğiz. Onları değerlendireceğiz. Yani Zonguldak değişik bir şekil alacak, değişik etkinliklere halkımızın karşısında olacağız artık. Çünkü bakıyoruz artık mayıs ayında 5 tane değişik oyun oynadık. 15 gün oyun oynadık. Biliyorsunuz bizim mevcut salonumuz 120 kişilik. O zaman ne olacak tabiî ki birde ramazan ayı geliyor diye oyunlarımız sıkıştırdık. Bunu yanında konserler verdik kon serler için yer bulamadık. Sağ olsun bir konserimizi BEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde yaptık. Ama şimdi öyle değil. İlimizde konserimiz düzenleyeceğiz, istediğimiz de tiyatromuzu oynayabileceğiz, her istediğimiz etkinliği yapabileceğiz”

CEZAEVİ MAHKUMLARI SERGSİİ AÇILACAK

21 Haziran’da Cezaevi mahkumların resim sergimin açılışının yapılacağını belirten BKM Müdürü Abdullah Bakır şunları ifade etti
“Geçen gün sertifika dağıtım töreni yaptık, 400’e yaktın kursiyerimize yıl sonu sertifikalarımız verdik. Onlarla bir araya gelemiyorduk salonumuz dar olduğu için, şimdi seminerler; konferanslar vereceği, tiyatro, sağlık ve kültür zadına seminerler vereceğiz, Yani çok amaçlı b.ir salonu yapacağız, çok amaçlı etkinlikler yapacağız. Ben çok guruluyum ve çok güzel işler çıkartacağız. Bunu gururunu yaşıyoruz ve iyi ki böyle oldu diyorum. İnşallah güzel şeyler yapacağız ve belediye Kültür merkezi olarak artık yılın sonuna geldik. Müzik bölümündeki öğrencilerimiz sertifikalarımız verdik. Resim öğrencilerimize sertifikalarını verdik ama resim öğrencilerimiz devam ediyor.

21 Haziran’da Zonguldak’ın kurtuluş yıldönümü ve Uzun Mehmet’i anma programında BKM’de Cezaevi mahkumlarını sergisi, el işi sergisi, hat minyatür ve resim sergilerimiz olacak.Yine 16’sında başlayacak olan çocuk gruplarımız 8 gün boyunca halkımızın karşısına çıkacak. Yani 8120 yaş grubumuz ve onlarda sahneye çıkmak için bayağı heyecanla bekliyorlar. Yani çok güzle, burada yapılan şeyler çok güzel. Halkımızın bize desteği de çok güzel. Ailelerin çocukların sanata ve spora yöneltmeleri çok güzel. İmkanlar doğrultusunda en güzel şeyleri yapmaya çalışıyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM