''FETÖ mağduru olmak şeref madalyamızdır''

''FETÖ mağduru olmak şeref madalyamızdır''
Bu içerik 16128 kez okundu.

Erdoğan Demir, Yeni Adım’a konuştu, nitelikli gazetecinin iddiasına yanıt verdi

''FETÖ mağduru olmak şeref madalyamızdır''

 

*** Demir Grup Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Demir, gündemdeki tartışmalarla ilgili Yeni Adım’a konuştu. Yeni Adım’ın sorularını yanıtlayan Erdoğan Demir, Ali Rıza Tığ’ın, “ Fethullah Gülen’in elini öptü mü?” başlıklı yazısına istinaden, “ Ben, Fethullah Gülen’i hiç görmedim, hiç konuşmadım, elini de öpmedim.  Hiç ABD’ye de gitmedim. Onu, ABD’ye gidip elini öpenler düşünsün” dedi.

 

İNDRA GANDİ  CEMAATİ’Nİ DEŞİFRE ETTİM

 

*** Erdoğan Demir konuyla ilgili açıklamasında, “ Ben 4 yıl kadar önce Fethullah Gülen Cemaati’ni deşifre etmek amacıyla “ İndra Gandi Cemaati” şeklinde eleştiren bir açıklamada bulundum. Bu açıklamama karşılık FETÖ’cü malum petrol ofisinde şu anda vatan hainliği iddiası ile tutuklu olarak yargılanan Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak başkanlığında yapılan toplantıda, ( Fethullah Gülen’in elini 15 sene önce öptüm. İş makinesi gönderdim, yurda yardım ettim v.s.) şeklindeki sözler, o toplantıya katılanların sözleridir. Ben ( İndra Gandi Cemaati) ifadesini 4 yıl önce kullandım. yani toplam 20 yıllık bir süreden bahsediliyor. 20 yıl önce benim el arabam bile yoktu ki, nereden iş makinem olsun.  Benim, ( İndra Gandi Cemaati) şeklindeki FETÖ’cüleri ve eski Emniyet Müdürü ve avanesini deşifre eden sözlerim üzerine ZONİAD Zonguldak Şubesi tarafından tarafıma hakaret davası açılmıştır. Mahkeme kayıtları bellidir, bu davadan beraat ettiğimi de belirtmek istiyorum. Ali Rıza Tığ, bunu FETÖ’den tutuklanıp, şu anda serbest bırakılan kişiler ile Şenol Altuntaş’a sorabilir. Hani şu, sürekli Hüseyin Özbakır’ı  ve teşkilatları eleştiren Ak Parti’nin eski, duayen ve akil  İl Başkanı Hamdi Uçar’ın ağabeyine de sorabilir. Çünkü, o toplantılara sürekli katılanlardan birisi de oydu. Trabzon’daki sürekli paslaştığı arkadaşına da sorabilir. O bu konuda halen mahkemededir.

 

FETÖ’NÜN HÜKÜMETİ DEVİRMEK İSTEDİĞİ İFADELERİMDE MEVCUTTUR

 

*** Erdoğan Demir, FETÖ’cü eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Öz ve  şu anda FETÖ’den tutuklu olarak yargılanan Ankara eski Cumhuriyet Başsavcısı ve Zonguldak eski Emniyet Müdürü marifetiyle, kendisi ve ailesi hakkında FETÖ kumpası kurularak ÇETE davasına dahil edildiklerini belirterek,  “Bu davaya ilişkin soruşturma sürecinde, yani 15 Temmuz hain darbe girişiminden çok önce, bu kişilerin (FETÖ’cülerin) devlet içine sızdığını ve amaçlarının Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Hükümeti devirmek olduğunu söyledim. Bu ifadem resmi kayıtlarda mevcuttur.” dedi.

 

*** Açıklamasında, Ali Rıza Tığ’ın Demir Ailesi’ne aften “ FETÖ mağduru” şeklindeki ifadelerine de değinen Erdoğan Demir, “ Yazdığı tek doğru şey budur. Demir Ailesi, en ağır şekilde FETÖ mağduru olmuştur. Olaylar Zonguldak halkının gözleri önünde cereyan etti.  FETÖ’cü eski Emniyet Müdürü ve avanesi tarafından Ailemize ve kuruluşlarımıza karşı operasyon üstüne operasyon düzenlendi. Hakkımızda “ÇETE” davaları açıldı. Biz bu davalardan aklandık, bizi “ ÇETECİ” olarak göstermek isteyenler ise şimdi en ağır ÇETECİLİK suçunun sanıkları olarak cezaevinde bulunuyor. “ şeklinde konuştu. Ali Rıza Tığ’ın Ereğli bağlantılı ÇEVİK-1 Operasyonu kapsamında ÇETE davasından yargılanıp ceza aldığını vurgulayan Erdoğan Demir, “ Ali Rıza Tığ, bu davaya neden dahil olduğunun, çete liderinden Emniyet Müdürü’nün aleyhinde yazı yazmak üzere para alıp almadığının hesabını versin” dedi.

 

DEVLET ADAMININ ELİNİ ÖPERİM

 

Erdoğan Demir açıklamalarında, “ Rahmetli Veysel Atasoy, Ömer Barutçu, Zeki Çakan, Köksal Toptan, Zonguldak halkına ve bu millete önemli hizmetlerde bulunmuş devlet adamlarıdır. Devlet adamlarının elini her zaman öperim. Hüseyin Özbakır’ın elini öpmedim ama, ilk gördüğümde elini öpeceğim. Kendisi benim nazarımda ciddi ve ağırlıklı bir devlet adamıdır.” dedi.

 

*** Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç’ın elini öpmediğini, ancak kanlı-bıçaklı olmadıklarını vurgulayan Erdoğan Demir, “ Ali Başkan’ın elini öpmedim, ancak benim büyüğümdür. Kanlı-bıçaklı da değiliz. Ali Rıza Tığ’ı o kadar sevindirmeyiz. Ali Rıza Tığ, Radartepe’de boynuna dolanan zincirleri unutmasın” şeklinde konuştu.

 

ERDAL ŞEKER’İN DERGAHINDA HANGİ “HOCA” NIN KASETLERİ DİNLETİLİYOR?

 

*** Açıklamalarında, Erdal Şeker-Ali Rıza Tığ ve Ömer Ünal-Ali Rıza Tığ ilişkilerine de dikkat çeken Erdoğan Demir, “ Ali Rıza Tığ’a sorsunlar, Erdal Şeker’in “dergah” diye isimlendirdiği işyerinde hangi “hoca” nın son kasetleri dinletiliyor? Ayrıca, Erdal Şeker ile birlikte “FASÜLYECİ” diye tanımladığı işadamına, telefonla arayarak nasıl tezgah kurduklarını da unutmasın. Çünkü onlar unutmuyor.” dedi.

 

*** Ali Rıza Tığ’ın “ Bir yazı ile tozu dumana kattık” şeklindeki ifadelerine “ Hadi canım sen de! Sen sadece Ömer Ünal’ın siyasi hayatını bitirdin. Bu arada Ömer Ünal’ın FETÖ’den alınan kardeşinin yeniden FETÖŞ’in sohbet toplantılarına katılmaya başladığı haberleri geliyor. Ancak Ömer Ünal’a yanlış bilgiler veriyormuş. Ömer Ünal’ın bilmesi gereken bir şey daha var. Biz, 10 milyon dolarlık teminat mektubunu da alacağız. Santrallara kömür de vereceğiz. ÇED raporunu da alacağız. Çünkü biz, rant peşinde, kat peşinde değil, yatırım, üretim ve istihdam peşindeyiz” dedi. Erdoğan Demir sözlerinin devamında, “ Ali Rıza Tığ, 45 bin lirayı da unutmasın” şeklinde konuştu.

 

*** Demir yaptığı açıklamada, Ali Rıza Tığ’a, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Ak Parti İl binasında meydana gelen olayı hatırlatarak, “ İsterse kadim dostu Hamdi Uçar’a sorabilir. Gündüz Ak Parti’li, gece FETÖ’cü olanları da sorabilir. Ali Rıza Tığ da, Hamdi Uçar’da bu işleri iyi bilir” dedi. ( HABER MERKEZİ)

 

 

fetö zonguldak haberleri haber son dakika haberi erdoğan demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017