“Kapanmadılar, temsilcilik haline getirildiler” (Videolu Haber)

“Kapanmadılar, temsilcilik haline getirildiler”  (Videolu Haber)
Bu içerik 856 kez okundu.

Nihat Aygün, “Kızılay şubeleri kapatıldı” söylentilerine açıklık getirdi.

 

Zonguldak’ta bazı Kızılay şubelerini kapandığı şeklinde ki spekülasyonlara açıklık getirildi.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, Kilimli, Kozlu, Alaplı, Gökçebey, Beycuma, Çatalağzı ve Çaydeğirmeni Kızılay şubelerini kapanmadığını, sadece şubeden temsilciliğe dönüştürüldüğünü söyledi.

Türkiye çapında bulunan 750 şubeden 314’ünün temsilciliğe dönüştürüldüğünü belirten Nihat Nihat Aygün, kamuoyunda kapandılar şeklinde ki söylentinin de yanlış bilgi olduğunu belirtti. Aygün, “Kapanan şube konusuna gelince, kapana şube diye bir şey yok ve yanlış anlaşılma. Sadece 7 şubemiz temsilciliğe çevrildi ve buda tasarruf amaçlıdır. Türkiye genelinde 400 şube, 750 şube vardı Türkiye genelinde ve bunların bazıları küçük şubelerdi. Bu nedenle tasarruf amaçlı sadece temsilciliğe çevrildi. Binalarımız, bayraklarımız, başkanlarımız aynı hepsi görevini başında. Sadece şube değil temsilcilik olarak yürütecekler.  Zonguldak’ta Kilimli, Kozlu, Alaplı, Gökçebey, Beycuma, Çataalğzı ve Çaydeğirmeni şubelerimiz temsilciliğe çevrildi. Ereğli, Devrek ve Zonguldak il şube olarak devam ediyor. Başkan ve yönetimi temsilci oldular ve Kızılay görevleri devam ediyor” dedi.

KIZILAYIMIZ 149 YAŞINDA

Nihat Aygün ayrıca Kızılay’ın kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirterek, “Akşam ilimli Köprübaşı Ulucami’nde kuruluş yıldönümü nedeniyle mevlit okutacaklarını ayrıca teravih namazı öncesinde ve sonrasında ise kan bağış kampanyası düzenleyeceklerini ifade etti. Aygün, “Önce bizim Türk Kızılayı’mızın 149. Kuruluş yıl dönümü bugün. Hem ülkemize hem de dünya hayırlı ve uğurlu olsun. Çünkü Türk Kızılayı dünyada, Türkiye’de güzel hizmetler yapmaya devam ediyor. Ve inşallah kuruluş yıl dönümüz nedeniyle Kilimli Köprübaşı camiimizde bir kan kampanyamız var. Aynı zamanda şehitleriz in ruhuna da Kur’an okutacağız, ikramlarımız olacak” dedi.

KAN DÖNERLERİMİZE MADALYA VERECEĞİZ

Nihat Aygün ayrıca 14 Haziran’da rekortmen kan dönerlerine ödül verecekleri ve ardından iftar yemeği düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi. Aygün, “Yine kan merkezimizin hazırlamış olduğu öncülüğünü kan merkezimizin yapmış olduğu, her yıl olduğu gibi kuruluş yıl dönümüzde kan dönerlerimize madalyalarını verevceğiz. İftar yemeğimize var aynı zamanda. Yine dönerlerimiz ve ikramlarımız olacak. Onlara birer de çiçek hediye edeceğiz inşallah ve kuruluş yıldönümümü bu şekilde etkinliklerle kutlamaya devam edeceğiz bu hafta boyunca” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMLİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM