Zonguldak’ta Yaz Kur”an Kursları başladı

Zonguldak’ta Yaz Kur”an Kursları başladı
Bu içerik 921 kez okundu.

Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, çocukların Yaz Kur’an Kurslarına teşvik konusunda anne babalara çağrıda bulundu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cami ve Kur'an Kurslarında düzenlenen Yaz Kur'an kursları Zonguldak’ta 200 Kur'an kursu ve camide başladı.

 

Okulların tatil olmasıyla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur'an öğretimi, Peygamberimizin hayatı, ahlak, inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur'an kursları başladı.

Kuran Kurslarında kız ve erkek çocuklarına yönelik sabah ve öğleden sonra açılan kurslarda eğitim-öğretim 12 Haziran-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.

“Kur’an ayında Kuran’la buluşalım” sloganıyla başlayan kurslara her yaştan öğrenci katılabilecek. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerin kitapları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak verilecek. Kurslarda Kur’an ı Kerim, İbadet, İtikat, Siyer, Ahlak, ilmihal bilgileri ile sure ve dualar ezberletilip okutulacak.

Yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim hizmetleri sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülecek, vatan sevgisi ve birlik beraberlik konularına ağırlık verilecek. Kurs programı boyunca öğrencilere değerli oldukları hissettirilecek, güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilecektir. Kursta bulunmalarının önemi ve amacı kendilerine anlatılacak.

Zonguldak Yeni Camii’nde başlayan Yaz Kur’an Kursu’na başlayan çocuklar oldukça heyecanlıydı.

Müezzin İlker Danacı nezaretinde çocuklar ilk derslerine başladı.

Müezzin İlker danacı, kursların başladığını ve 18 Ağustos’a kadar kursları devam edeceğini söyledi.

Çocuklarda Kur’an-ı kerim ve dini bilgileri öğrenecekleri için mutlu olduklarını belirttiler.

MÜFTÜDEN ANNE BABALARA ÇAĞRI..

Yaz Kur’an Kurslarını başladığını belirten Müftü Rüstem can, ailelere çocuklarını yaz Kur’an kurslarına göndermeye teşvik etmelerini istedi

Müftü Rüstem can ayrıca dini eğitim çok önemi olduğunu da sözlerine ekleyen Müftü Rüstem Can “İnşallah 12 Haziran’da başlayan Yaz Kur’an Kurslarımız 18 Ağustos’ta sona erecek. Bu süreç zarfında 159 İmamhatipli müezzin ve 41 tane Kur’an Kursu hocamız olmak üzere 200 tane görevlimiz görev yapacak. Yani 200 ayrı noktada Yaz Kur’na kurslarımız başlayacak. Ben kardeşlerimizden, anne ve babalarımızdan Yaz Kur’an Kurslarına çocukları teşvik etmeleri konusunda ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Çünkü çocuklar bizim geleceğimizdir. Eğer geleceğimizi ihmal edersek Allah konusun yani bu çok büyük bir kayıp ortaya çıkmış olur. Bu nedenle anne ve babalara benim tavsiyem 12 Haziran’da başlayan Kur’an kurslarıma çocuklarımızı teşvik etmeleridir” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

Rüstem Can zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM