Kızılay rekortmenleri ödüllendirecek

Kızılay rekortmenleri ödüllendirecek
Bu içerik 999 kez okundu.

Türk Kızılayı Zonguldak Kan Merkezi tarafından rekortmen kan bağışçıları ödüllendirilecek.

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan 14 Haziran Çarşamba günü Memurlar lokali’nde törene rekortmen kan bağışçıları ödüllendireceklerini söylyedi.

Tören sonrasında iftar programı düzenleyeceklerini belirten Ömer Selim Alan şunları söyledi:

“Türk Kızılayı olarak tüm ülkemizde 13 yıldan beri de aralıksız Zonguldak'ta madalya almaya hak eden bağışçılarımızla birlikte oluyoruz. Her yıl bir araya gelir onlara teşekkür ediyor,  şükranlarımızı sunuyoruz. Türk Kızılayı'nın bir madalya yönetmeliği var. 10 bağışta bulunan bağışçımız bronz madalya alıyor, 25 bağışta bulunan bağışçımız Gümüş madalya almaya hak ediyor, 35 kez Kızılay'a kan bağışında bulunan bağışçımız altın madalya almaya hak ediyor, 45 ve üzeri kan bağışla bundan başımıza da teşekkür vermek suretiyle şükranlarımızı sunuyoruz. Bu yıl yine inşallah madalya almayı plaketi almayı hak eden başlarımız değerli aile ile beraber inşallah büyük bir coşkuyla bir madalya töreni icra edeceğiz. Akabinde de beraber inşallah iftar açacağız. Ben bu vesileyle şimdiden madalya almayı hak eden başta bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.”

KAN BAĞIŞ ÇAĞRISI..

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan ayrıca vatandaşları kan bağışlamaya davet etti.

Selim Alan, “Her geçen yıl artan gönüllü ordumuzda Türk kızılayı olarak Zonguldak'ta gönüllü kan bağışı anlamında Elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz Ramazan ayının ilk 15 günü geride bıraktık Allah'a şükür bir sıkıntımız olmadı. Çok nadiren de olsa ara sıra kana ulaşmakta sıkıntı yaşıyoruz. Şu an bulunduğumuz kan alma birimimiz 15.00 ile 24b00 arası Ramazan boyunca Vatandaşlarımızın gönüllü kan bağışını bekliyoruz.

Yalnız bir parça bu konuda yardım ve destek bekliyoruz. İstediğimiz rakamların altında gönüllü kan bağışı alıyoruz. Özellikle kalma biliminde vatandaşlarımız iftar sonrası, oruçlu değillerse 15 den sonra saat gece 24.00’e kadar burayı ziyaret edebilirler. Çünkü inanın Ramazan ayı da bir ünite kana bile büyük ihtiyaç duyuyoruz. Hiç bir yakınımızın hiçbir vatandaşımızın kan bulma noktası sıkıntı yaşamaması için 20 dakikanızı ayırıp gönüllü kan bağışı bulunup Kanımızı ihtiyaç sahiplerine paylaşalım. Kendi kendimize yetelim” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Türk Kızılayı Ömer Selim Alan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM