Zonguldak’ta yangın tatbikatı düzenlendi (Videolu haber)

Zonguldak’ta yangın tatbikatı düzenlendi (Videolu haber)
Bu içerik 667 kez okundu.

Zonguldak Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nu tribün inşaatın yapan inşaat firması tarafından, çalışanlarına yönelik olarak yangın eğitimi verildi ve eğitim sonunda da yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Eğitim ve tatbikata Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de katıldı.

Özalevsan Yangın Söndürme Eğitim Uzmanı Hamdi karaçam tarafından ilk olarak şirket çalışanlarına yönelik yangın tüpü ile yangın söndürme konusunda bilgiler aktardı, dikkat etmesi gereken hususları anlattı. Şirket çalışanlarının sordukları soruları cevaplandırdı.

Ardından yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi, ve çalışanlar sırayla yangın tüpüyle söndürdüler.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir işçileri hitaben yaptığı konuşma yaptı.

Akdemir ayrıca yaptığı açıklamada yangın söndürme eğitimlerinin çok önemli olduğunu ve mutlaka her insanın bilmesi gereken konular olduğunu kaydetti. Akdemir, “Kapalı tribün inşaatını inceliyordum ve tesadüfen eğitime denk geldik. Ben tebrik ediyorum arkadaşları, Buradaki müteahhit arkadaşlarda. İş güvenliği sağlamaları parelerinde yangın söndürme çalışmaları yürütmeleri güzel bir şey tabiî ki. İşçi arkadaşlarımız inşallah bu eğitimden yararlanmışlardır ve ben kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Firma Yetkilisi Fevzi şen’de, çalışanların yangın söndürme eğitimini almasını önemsediklerini kaydetti. Şen, “Başkanımızın da dediği gibi bunlar önemli şeyler. Bunları öğretmene fayda var. Biliyorsunuz büyük yangınlar küçük yangınlarla başlar ve ne kadar müdahale etmezsen yangın daha da büyür. İlk müdahale çok önemi. Bu da bu işin tatbikatı. Arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM