Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’a​ KOLAY SORULAR

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’a​ KOLAY SORULAR
Bu içerik 12306 kez okundu.

Yalan-yanlış bilgilerle yaptığı hukuksuz işleri gizlemeye ve  başta Filyos halkı olmak üzere kamuoyunu yanıltmaya çalışan Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’a “bildiği yerden” çok basit sorular soruyor, yanıtlamasını bekliyoruz.

1- Filyos’taki inşaatın kendi adına olmadığını, ortak olduğunu söyledin? Ortak olduğun inşaat sana ait olmuyor mu?

Ortak olduğun inşaatın yüzde 100’ünü kullandın mı? Bu inşaatın imarı kaç kattı, kaç kaç inşa ettin?

 

2- Görevi kötüye kullanmaktan ceza aldın mı, almadın mı?

Aldıysan neden aldın?

Görevi kötüye kullanmaktan ceza aldığın yerin paralelinde, sahil şeridindeki yerin imarla ilgili problemi var mı, yok mu?

 

4- Belediyenin yerini kime sattın? İhaleye kaç kişi girdi? İhale teklifleri arasındaki fark ne kadardır?  Buranın şu andaki imar durumu nedir? Mevcut imar durumu sonradan değişecek midir?

 

5- Güpgüpoğlu’na otel inşaatı için ihale ettiğin arsanın imar durumu ihaleden önce nasıldı, ihaleden sonra ne hale geldi? Bu değişiklikten devlet ne kadar zarara uğradı? Otel arsası sonradan yapılan imar değişikliği ile ihale edilseydi, kaç liraya satılırdı?

 

6- Filyos Ateş Tuğla Fabrikası’ndaki hissenin devrine karşılık 167 bin TL’yi nakden ve tamamen aldığına dair imzalı belge var. 340 bin liralık çeki de Aziz Akyiğit adına almışsın. Aziz Akyiğit’in muhasebecin olmadığını söyledin. Yoksa ortağın mı? Hisse devrine ait 167 bin lirayı nakden ve tamamen aldığına göre, Aziz Akyiğit  adına aldığın 340 bin liraya neden iade etmiyorsun? Yoksa Filyos’taki imar düzenlemesiyle ilgili ranta mı sayacaktın?

 

7- Filyos halkı gerçekten arkanda mı? Eğer öyleyse, referandumda neden sana oy vermedi? Neden “hayır” oyları yüzde 100’e yakın fazla çıktı? Yoksa kardeşin FETÖ’den alındığı için tepki göstermek üzere partinin aleyhine mi çalıştın?

 

8- Sayın Süleyman Soylu Zonguldak’a son gelişinde karşılanırken, teşkilatın huzurunda, “ Bakan Trabzonlu, İl Başkanı Trabzonlu, üst düzey bürokrat Rizeli, Hüseyin Özbakır’ın Trabzonlu olduğunu, bunu yadırgadığını, Hüseyin Özbakır’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emrivaki ile milletvekili yapıldığını ve buna saygı duymadığını” söyledin mi söylemedin mi?

 

9- Filyos Ateş Tuğla Fabrikası’nı şikayet etmeye kiminle gittin? Hangi bakan yardımcısına gittin? Referansın, Karabükspor Kulüp Başkanı olabilir mi?

 

10- Filyos Ateş Tuğla Fabrikası’nda senin söylediğin gibi 40-45 kişi mi, yoksa resmi belgeli 87 kişi mi çalışıyor? Açıkla da Filyos halkı öğrensin?

(Haber Merkezi)∫

ömer ünal son dakika haberi haber zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM