“Teşkilatlarımızda yorulan arkadaşlarımız var” (Videolu Haber)

“Teşkilatlarımızda yorulan arkadaşlarımız var” (Videolu Haber)
Bu içerik 1292 kez okundu.

“Teşkilatlarımızda yorulan arkadaşlarımız var”

Partisini kongre süreci hakkında bilgi veren AK Parti Zonguldak İl başkanı Zeki Tosun, “Teşkilatlarımızda yorulan arkadaşlarımız var” dedi.

Partideki kongre süreciyle alakalı bilgi veren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Kongre süreçleri başladı. Bunu geçen teşkilat başkanımız ve genel başkanımız söylemişti ama şu anda henüz takvim açıklanmadı. Şu anda bizim yaptığımız nüfus 5 binin altında olan beldelerle ili bir çalışma yapıyoruz. İlk etapta bunu yapacağız. Bayram sonrasında yine nüfus 5 binin üzerinde olan beldelerimiz var, peşinden ilçeler, ondan sora da büyük bir ihtimalle de il teşkilatı için kongre süreci tamamlanmış, olacak. Takvim bayramdan sonra açıklanacak. Teşkilatlarımızda yorulan arkadaşlarımız var. Genel başkanımızın da dediği gibi. Onların yerine yeni arkadaşlarımız görevi alırlar ve AK Parti için çalışmaya devam ederler. Onun içinde Zonguldak’ımız için bu süreç hayırlı olsun. Tabi bu çalışmalar kongre takvimini açıklanmasında sonda illaki bazı arkadaşlarımız başka yerlere talip olabilir. yönetimlere talip olur ve onun içinde illaki değişiklikler olur çünkü yenilenme sürecidir kongreler” dedi.

ARKADAŞLARIMIZ VAR

 

GÖKGÖL MAĞARASI İLE ÜZÜLMEZ-1 TÜNELİ ORADAN AÇILIP ORADAN YOL VERİLECEK

Gökgöl Mağarası ile Üzülmez-1 tüneli oradan açılıp oradan yol verileye çalışılacağını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,  “Zonguldak’taki yatırımlarımız devam ediyor. Yollarımız şu anda hızlı bir şekilde devam ediyor. İki taraftan da İstanbul ve Ankara tarafında bayrama kadar bir aksilik olmaz ise Gökgöl Mağarası ile Üzülmez-1 tüneli oradan açılıp oradan yol verileye çalışılacak. Bunun karayolları Bölge Müdürümüz bize söyledi. Orada bir çalışma var” dedi.

 

EREĞLİ-ZONGULDAK YOLU..

Yol çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Diğer taraftan Çaydeğirmeni Bakacakkadı’dan bu tarafa, Devrek’ten Zonguldak tarafına doğru oradaki alt yapı, sanat yapılar bir yanda yapılıyor, bir yanda da yol çalışmaları ve asfalt dökümleri devam ediyor hızlı bir şekilde. Hava şartları müsaade ettikçe orada hızlı bir çalışma var. Aynı zamanda Ereğli tarafını da Zonguldak-Ereğli arasında müteahhitimiz hızlı bir şekilde çalışıyor. Bu Kozlu’daki, Ilıksu’da ki köprümüzde yakında birleşmek üzer az bir mesafe kaldı. Diğer tarafta Delihakkı’da yol genişletme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

 

KAPUZ MEVKİİNDEKİ TÜNEL VE KİLİMİL’YE KADAR OLAN YOL..

Mithatpaşa Tünellerini çıktığı  kısım olan Kapuz mevkiinde ki tünel ve Kilimli’ye kadar olan yolun ihalesini yapıldığını hatırlatan AK parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Ayrıca Mithatpaşa Tünellerinden Kilimli’ye kadar olan yolun ihalesi yapıldı ve bugünlerde itiraz olmadığı takdirde orası da bir firma tarafını da süratli bir şekilde Mithatpaşa’dan Kilimli’ye kadar olan kısım orada yapılacak tünel olsun, Uzunkum’da ki oradaki yapılacak olan kavşak ile ilgili düzenleme olsun hızlı bir şekilde onarlı yapı asfaltını dökecek. Orası çok hızlı bir şekilde yapılacağını umuyoruz.” Diye konuştu.

 

KİLİMLİ’DEN FİLYOS’A YOL..

Kilimli’den Filyos’a kadar olan yol projesi hakkında açıklama yapan Zeki Tosun, “Tabi ayrıca Kilimli’den sonra Filylos’a kadar olan bir projemiz var bizim ve o da büyük bir proje. Orada tünellerimiz. Köprülerimiz var. Onula ilgili de proje çalışması sona yaklaştı ve o da yakın zamanda ihale olur ve orası da Filyos projesiyle beraber eş zamanlı yürüyerekten süratli bir şekilde güçlü bir firma aldıktan sora yapılır” şeklinde konuştu.

 

HASTANE YERİ..

Zeki Tosun, Bakanlıktan gelen heyetin yer konusunda inceleme yatağını belirterek, “Tabi bizim en önemli konularımızda bir tanesi hastane yeri ile ilgili. Onunla ilgilide geçen hafta bakanlıktan arkadaşlar, yetkililer geldiler ve baktılar. İnceleme sonuçları değerlendiriliyor. İnşallah değerlendirmesi neticesinde sağlık bakanımızın bizlere sözü var süratli bir şekilde hastane inşaatına başlanacağını söylemişti. Takıldığı yer bir tek hastane yapılacağı yer konusuydu. Arsa konusuydu. Onunla ilgili çalışma bitiği takdirde süratli bir şekilde inşallah en büyük sıkıntımız olan hastanenin kısa zamanda inşaatı başlar ve kısa bir sürede yapılır diyoruz” dedi.

 

OSB PROJELERİ..

Zonguldak’ta devam eden Organize sanayi Bölgeleri projeleri konusunda bilgi veren zeki tosun, “Tabi bunu dışında yine Valiliğimizde, Ticaret odamızla yürütülen Organize sanayi bölgeleri projeleri var. Tarım organize var, Manda OSB var, bunlarla ilgili çalışmalarda süratli bir şekilde devam ediyor.

Gökçebey’e gidip TSO bakanımızla ilgili bir incelemelerde bulunacağım. Bunlarda hızlı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.

 

FİLYOS PROJESİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Son olarak Filyos projesi çalışmalarını anlatan Zeki Tosun, “Filyos Projesi zaten hepimiz için malum, orada liman inşaatı çok süratli ve hızlı gidiyor. Müteahit firma hızlı bir şekilde çalışıyor. Arkasındaki serbest bölge içinde bakanlığımızın proje ile ilgili ayırdığı bir ödenek var orada proje bazında onun çalışması yapılıyor. Yani Zonguldak’ta inşallah 3-4 yıl içinde çok güzle işler olacak ve Zonguldak halkını inşallah daha güzel günler bekleyecektir diyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

“Teşkilatlarımızda yorulan arkadaşlarımız var”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM