Orman Yangınları Eğitimleri Başarıyla Tamamlandı…

Orman Yangınları Eğitimleri Başarıyla Tamamlandı…
Bu içerik 360 kez okundu.

 

​Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Devrek ve Dirgine İşletme Müdürlükleri  2017 yılı yangın ekipleri için düzenlenen iş başı eğitimleri 8 Haziran 2017 tarihleri arasında yapıldı.

 

Devrek ve Dirgine İşletme Müdürlüklerinde ayrı ayrı  düzenlenen eğitime Orman Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek Koruma  Şube Müdürü Muharrem Koç, Devrek ve Dirgine İşletme Müdürleri, yangınla mücadelede görev alan müdür yardımcıları, işletme şefleri, orman muhafaza memurları ve ekiplerde görevli personel katıldı.

 

Eğitimler yarışma şeklinde yapılarak, belirlenen hedefe ilk köpüğü sıkan ekibe başarı belgesi verildi. Yangınla mücadelede kullanılan tüm unsurlar ( arozözler, su ikmal araçları, ilk müdahale araçları) denenip çalışmaları kontrol edilerek personelin de kullanma becerileri pekiştirildi.

 

Eğitimde orman yangınlarıyla daha etkin mücadele, yangınların önlenmesi ve söndürülmesi amacıyla yangın öncesi, yangın anında ve yangın sonrası yapılacak iş ve işlemler teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Yangına müdahale malzemeleri ve araçları tanıtılıp, bu malzemelerin bakımları ve muhafazalarındaki detaylar gösterildi. Her an yangına hazırlıklı olunması amacıyla, yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ifade edildi.

 

Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi.

 

zonguldak haberleri devrek haber obm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017