Demirci: TTK eriyor (Videolu Haber)

Demirci: TTK eriyor (Videolu Haber)
Bu içerik 676 kez okundu.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Kurum tarihinin en düşük işçisiyle çalışıyoruz” dedi

Kuruma acilen 2 bin üretim işçisinin alınmasının şart olduğunu belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, eksilen işçiyle beraber üretiminde düştüğünü söyledi.

Şu anda 2 bin işçi alınsa kuruma hiçbir yükünü olmayacağını belirten GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi son emeklilerle beraber sayımız 7700 civarına indi. Kurumda artık tarihini en düşük işçisiyle çalışıyoruz. 50 binlerden, 30 binlerden bu sayıya kadar düştük. Tabiî ki işçi arkadaşlarımız emekliliği geldiği zaman fazla durmuyorlar, hemen emekli olup ayrılıyorlar. Ama TTK’da son yılların en düşük işçi sayısıyla çalışıyoruz. 7700 civarındayız şu anda ve üretimimizde maalesef sayıya endeksli ve her geçen gün düşüyor aşağıya. Şildi Sayın Genel müdürümüz hakikaten bu konuda özverili çalışıyor. Her zaman her yerde mekanize sistem geçmekten bahsediyoruz. Az sayısıyla üretimi fazla artırmak isteniyor. Ancak her tarafta mekanize olmadığı için üretim hep düşüyor. Bunun içinde bir an önce işçi aldırmak lazım. Bu işçi alımında da sadece ve sadece,  Şu anda TTK’ya 2 bin işçi alınsın, yıl sonunda TTK’ya 1 lira yük olmayacağın söyleyen müdürlerimiz var. Bu ne demektir, üretim yapacak yerimiz var demektir. Bir an önce 2 bin işçi alınıp, eğitimlerin gösterip, ondan sora çıkarılan her kömür TTK’ya kar olacaktır. Ve aylına işçiler kömür üreterek kendi paraların çıkartacak vaziyetteler şu anda. Bir an önce acilen üretim işçisi alınması gerekiyor. Eksilen işçiyle beraber üretimde eksiliyor”

(HABER-ERCANR DEMİR)

GMİS ahmet demirci son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017