Kapuz Dolmuş Durakları geleneksel iftarda programı düzenledi

Kapuz Dolmuş Durakları geleneksel iftarda programı düzenledi
Bu içerik 677 kez okundu.

Zonguldak’ta Yaman Restaurant’ta düzenlenen iftar programına katılım yoğundu.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, CHP İlçe Başkanı Ebru Uzun, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, Bakkallar Odası Başkanı Kadir Habipoğlu, Kahveciler Odası Başkanı Alparslan küçük ile çok sayıda davetli topluğu ile dolmuş durakları esnafı katıldı.

İftar öncesinde Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Okunan ezanla birlikte oruçlar açıldı.

İftardan sonra Kapuz Dolmuş Durakları Başkanı Kemal Aydın, katılan konuklara hoş geldin diyerek “Oruç paylaşmaktır. İnancımız bunu söylüyor. Burada bizimle bu aşımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Her sene bu iftarı düzenliyoruz ve bunu artık geleneksel hale getirdik.” dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de, “Sizleri gerçekten bunu çok gönülden ve içten söylüyorum sizleri çok seviyoruz. Özelikle Zonguldaklı olmak, Zonguldak’ın evladı olmak ve sizin gibi esnaf arkadaşlarımızla birlikte olmaktan büyük onur ve şeref duyduğumu belirtmek isterim. Geleneksel hale getirilen bu etkinliği gerçekten başta kemal bey ve bu işi düzenleyen ve şu an bu davete icabet eden tüm dostlar çok büyük birlikteliğin, kardeşliğin, dostluğun, paylaşımcılığın örneğini gösteriyorsunuz. Özelikle Ramazan ayı Müslüman alemin bolluk, bereket ve mağfiret aylarından dır. İşte eline olmayana aş gönderiyoruz. Bu kadar güzel bir duygu olur mu. İşte ramazan ayın en büyük güzelliklerinden biri da bu. Zaten müslümanlığın en güzel yanı ben tok iken koşum aç olursa uyuyamam ve rahat edemem. Bu Müslümanlığın en güzel yanından biridir. Ben özellikle esnaf arkadaşlarıma gerçekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu birlikteliğiniz, bu birbirinize olan sevginiz,. Birbirinize olan saygınız hiç eksilmeden devam etsin. Edeceğine de olan inancım tamdır” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi kapuz durak iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM