''Ucuz kahramanlık yok''

''Ucuz kahramanlık yok''
Bu içerik 14749 kez okundu.

Filyos Ateş Tuğla yönetiminden, Ömer Ünal’ın açıklamalarına belgeleriyle yanıt
''Ucuz kahramanlık yok''

*** Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın, kendisine yönelik ciddi iddialar üzerine telaşa kapılıp, gazete gazete dolaşarak kendisini aklamaya çalışması ve bilinen gazetelere gerçek dışı beyanlarda bulunması üzerine Filyos Ateş Tuğla Fabrikası yönetimi tarafından belgelerle bir açıklama yapıldı.


*** Açıklamada Ömer Ünal’ın bir yandan yaptıklarını saklamaya çalışıp, bir yandan da Demir’ler tarafından tehdit edildiği algısı oluşturmak, böylece hem resmi makamları, hem de kamuoyunu yanıltmak istediği belirtildi.

 

Filyos Ateş Tuğla Fabrikası yönetimi tarafından yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın bazı gazetelere yaptığı gerçek dışı beyanlar üzerine, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamarı yapmak gerekli görülmüştür.


1- Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ucuz kahramanlık peşindedir. Kurumumuza ve Demir Ailesi’ne husumet besleyen gazetelere yaptığı açıklamalar tümüyle yalandır, konuyla ilgili gerçek bilgileri belgeleri ile açıklıyoruz.


2- Ömer Ünal, Demir’ler tarafından tehdit edildiğine ilişkin resmi makamlar ve kamuoyu nezdinde bir algı oluşturmak istemektedir. Bu tamamen yalandır ve kendi psikolojisini yansıtmaktadır. Demir’ler bugüne değin bütün problemlerini yargıya taşıyarak çözme yoluna gitmiştir. Gerektiği zamanlarda Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmuştur, bu durum belgeleri ile sabittir.
Devletten yakın koruma isteyen Ömer Ünal’ın korkmasına gerek yoktur, Demir’ler ona birşey yapmaz. Zaten devletimiz sadece Ömer Ünal’ı değil, 80 milyon vatandaşımızı korumakla görevlidir. Ancak, rant sağlayacak diye Ömer Ünal’a özel bir koruma olmayacağı da açıktır.


3- Demir’ler bugüne değin verdiği bütün sözleri tutmuştur. Kamu yararına olacak her konuda özveride bulunmuştur. Filyos’ta 7 milyon lira değerindeki futbol sahasını Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın da hazır bulunduğu bir toplantıda Filyos’un genç kuşaklarına armağan olarak hibe edecekleri sözünü vermiştir. Hibe sözü, Filyos Belediyesi’ne değil, Kaymakamlık makamına verilmiştir. Devlet makamında konuşulanlar, makamda kalır, basına servis edilmez. Bunu yapanlar devlet katındaki güvenini kaybeder. Futbol sahası konusunda devlet makamına söz verilmiştir. Buna karşı, yasal çerçevede imar değişikliği talebinde bulunulduğu doğrudur. Yasal olmayan hiçbir talebimiz olmamıştır, olmayacaktır. Dolayısı ile imar değişikliği ile eşzamanlı olarak verilen söz yerine getirilecektir.


4- Futbol sahası haricinde, belediye üzerinden 2,5 dönüm daha yeşil alan isteyip, Güpgüpoğlu ihalesinde olduğu gibi, imara açarak ihaleye çıkartacağını ve buradan kendisine rant sağlayacağını düşündüğümüz için, bu teklifi kabul edilmemiştir.
 

5- Ömer Ünal, Filyos halkına hizmet etsin diye belediye başkanı seçildi. Ancak o kendi rantının peşine düştü. Kendi binasındaki kat artışını nasıl izah edecek, belediye arsalarının Güpgüpoğlu’na ihale edilip, sonradan imar değişikliği yaparak devleti 3.5 milyon lira zarara uğratışını, sadece iki firmanın katıldığı ve iki teklif arasındaki milimetrik farkı nasıl izah edecek? Kıyı kenar çizgisindeki usulsüz yapılanmayı nasıl izah edecek? Herhalde bu işler hayrına yapılmamıştır.
Ömer Ünal, bu imar değişiklikleri ile ilgili yapılacak bir soruşturmada kendisi ile birlikte belediye meclis üyelerini de yakmış durumdadır.


6- Filyos Ateş Tuğla Fabrikası, Filyos’u “Filyos” yapan 80 yıllık bir fabrikadır. Bu fabrika son 10 yıldır ruhsatsız çalışıyorsa, Filyos Belediye Başkanı neden müdahale etmemiş, aklı başına yeni mi gelmiş, uykudan yeni mı uyanmış? Ruhsat gerekli ise, muhatabı Özel İdare’dir, başvuruda bulunup ruhsatını alırız. Ancak, Ömer Ünal’ın asıl amacı, ruhsat falan değil, hem intikam duygusuyla hareket etmek, hem de fabrikayı kapatmaktır. Bu fabrikada 100 kişi istihdam ediliyor, aileleri ile birlikte yaklaşık 500 kişiye ekmek kapısı oluyor. Bir belediye başkanı, beldesinde istihdamı arttırmak ister, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir kişiye bile istihdam sağlamayı takdir eden sözlerine karşılık, Ömer Ünal, Filyos’ta istihdamı yok etmek istiyor, bunun sonucunda oluşacak sosyal problemlerin onun umurunda bile olmadığı anlaşılıyor.


7- Ömer Ünal’ın bunca telaşa kapılmasının nedenini belgeleri ile birlikte açıklıyoruz. Malum gazeteci ve nitelikli gazeteci belki bu belgeleri görünce, utanıp, tetikçilik yapmaktan vazgeçer ve gazetecilik yapmaya başlarlar.
 

Belge 1- Ömer Ünal’ın Filyos Ateş Tuğla Fabrikası’na ait hisse devriyle ilgili belge
Ömer Ünal bu belge ile hisse devrine ait alacağını tamamen ve nakden aldığını beyan etmiştir.


Belge 2- Ömer Ünal’ın, muhasebecisi vasıtası ile sıkıntıda olduğunu belirtip, Demir’lerden aldığı ve sonra iade etmek istemediği 340 bin liralık borç belgesi


 

Ömer Ünal, borç olarak aldığı 340 bin lirayı iade etmek istememiş, borç geri istendiğinde ise birkaç gün sonra imar değişikliğine ilişkin talebimizin reddedildiğine dair yazı göndermiştir.


Filyos halkı ve Zonguldak kamuoyuna belirtmek isteriz ki, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, rant hesabı yapmaktan yorulmuş, borç olarak aldığı paranın geri istenmesine kızmış ve kendisine yönelik ciddi iddialar karşısında ne yapacağını şaşırıp, kendine yakın gazetecileri bulup, kurumumuza ve Demir Ailesi’ne yönelik asılsız ve yalan iddialarla kamuoyunu yanıltmaya çalışmıştır.
Ekte sunduğumuz belgelerle yalancının mumumun yatsıya kadar yanacağı bir kez daha anlaşılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

zonguldak haberleri haber son dakika haberi ömer ünal filyos ateş tuğla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM