Zonguldak'lı başkana dolandırıcılıktan 120 Bin TL para cezası!..

Zonguldak'lı başkana dolandırıcılıktan 120 Bin TL para cezası!..
Bu içerik 3074 kez okundu.

Almanya'da bulunan bir derneğin başkanı M. K., Zonguldaklı hemşehrisi S. D. adlı emekli bir kişiyi dolandırmak suçundan 30 bin 140 Euro para cezasına çarptırıldı. 
Merkezi Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde yer alan derneğin Başkanı
M. K. hemşerisini dolandırarak 30 bin 140 Euro para cezasına çarptırıldı.
S. D. adlı kişiye ait 30 bin Euroyu kendi hesabına aktarmakla suçlanan
M. K. hakkında Bochum Eyalet Mahkemesi bugün kararını açıkladı. Karara göre, M. K.'a, S.D'yi dolandırdığı gerekçesi ile 30 Bin 140 Euro para cezası verildi. Ayrıca, tüm mahkeme ve avukat masraflarını da M. K. ödeyecek. M. K., bu parayı ödeyemezse ceza karşılığınca hapis yatabilir.
S.D: ''Halkını dolandıranlar, başkanlık yapamaz ''
Mahkeme sonrası açıklama yapan mağdur S.D., "Dernek başkanı olarak insanları dolandıranlar, dernek yönetemez. İki yıldır bu anı bekliyordum. Çok şükür bunun karşılığını da aldım. Adalet yerini buldu. Şimdi bu kişiler haklı ahlakla dernek yönetecek. İnsanları dolandıranlar, dernek başkanlığı yapamaz. Tüm Zonguldaklıların bu kişiye karşı uyanık olmasını gerekiyor. Halkını dolandıranlar dernek başkanlığı yapamaz. Herkes gerçekleri artık gördü'' dedi.
Davayı kaybeden
M. K.'nın ise bundan sonra dernek başkanlığı konusunda ne yapacağı ise belirsiz. Yaklaşık 2 yıldır devam eden dolandırıcılık davasında, M. K., S.D'yi dolandırmakla suçlanıyordu.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi dolandırıcılık almanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM