10 bin kişiye tavuk dağıtılacak

10 bin kişiye tavuk dağıtılacak
Bu içerik 3997 kez okundu.

10 bin kişiye tavuk dağıtılacak

Zonguldak İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, 30 Haziran’da Zonguldak 5.Ulusal Zonguldak Tavuk ve Kültür Festivali’ni düzenleyeceklerini söyledi.

Osman Bayraklı yaptığı açıklamada, saat 15.00’de madenci Anıtı önünden Devrek Belediyesi bando ekibiyle birlikte başlayacak olan kortej yürüyüşünün Valilik önünde yapılacak olan çelenk koyma töreni ile devam edeceğini söyledi. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın söylenmesini ardından ise Kozlu Belediyesi Folklor ekibinin gösteri yapacağını belirten Osman bayraklı, protokol konuşmalarında sonra kurulacak sofralarda 10 bin kişiye tavuk ikram edileceğini söyledi.

Osman Bayraklı ayrıca festivale Ankaralı Alaattin, Şevket doğan, Elif Doğan ve Grup Rönesans sanatçılarının saat 17.30’dan mora Valilik önünde konserler düzenleyeceğini, ayrıca sürpriz bir sanatçının da sahrede yer alacağını ifade ederek tüm Zonguldaklılara katılım çağrısında bulundu. Şevket Doğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ZONGULDAK MÜZİĞE VE TAVUĞA DOYACAK

“Bilindiği üzere Zonguldak İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler birlik başkanlığı olarak festivallerimize devam ediyoruz. İlk dört festivalimizi tamamladık ve bu sene de beşincisini inşallah 30 Haziran 2017 Cuma günü saat 15.00’de Zonguldak kömür kentimizin anıtın önünde başlayacak. Burada saat 15.00’de tüm protokollerimiz. Tük misafirlerimiz, tüm katılımcımlar orada inşallah buluşacağız. Ve burada da Devrek Belediyesi’ne şükranlarımı sunuyorum. Banda ekibini göndererek yaklaşık 1 sata marşlar çalacak ve Zonguldaklılara konser verecek. Ve akabinde büyük Türk bayrağı eşliğinde, tüm protokol ve gelen misafirlerimizin eşliğinde anıttan Gazipaşa’dan valiliğimizin önüne kadar yürüyerek marşlarla valiliğimizin önündeki festival alanımıza geleceğiz. Ve burada açılış konuşmalardı ve saygı duruşu ve istiklal marşımızın ardından programa başlamış olacak. Açılış konuşmalarından sorma yine kozlu belediyemize şükranlarımızı sunuyorum, Kolu folklor ekibi protokole ve gelen misafirlerimize sahne verecekler, onarda oyunların tertip erecekler ve akabinde sahnemize programımızın hem sunuculuğunu hem saat 17.30’den gece saat 23.00’e kadar Şevket Doğan şow sahne olacak ve ekibi olarak ta yine Elif Doğan hanımefendi sahne alacak. Akabinde Zonguldak’ımızın evladı, Zonguldak’ımızın çocuğu sevilen bir sanatçı grubu var Zonguldak’ımızda. Bunları da hem Türkiye tanısın, gerçek seslerini duysun, Şevket Doğan kardeşimizde öyle, Grup Rönesans gençlerimize ve misafirlerimize yaşlısıyla, genciyle orada konser verecek. Ve akabinde yine Ankaralı Alaattin her yıl bizim festivallerimize geliyor kendisi. Ankara yöresinden yine Zonguldaklı hemşehrilerimize sahne verecek ve son olarak sahneye çıkacak imside şu anda açıklamak istemiyorum, ünlü bir sanatçımız sahneye çıkacak ve saat 23.30’a kadar sürpriz sanatçımız sahne aldıktan sora saat 24.00’7e havai fişek gösterisi ile festivalimiz tamamlanacak. Tabi akabinde neler olacak. Geçen yıl biliyorsunuz kültür evlerimizin açılış ile birlikte festivalimiz gerçekleştirmiştik. Ama bu yıl yaklaşık 10 bin kişiye güzel şekilde tavuk kebabı bu yıl inşallah dağıtacağız. Çünkü Zonguldak’ta açık alan yer olmadığı için teneke yerleştirilmiş ve ateş alacak yerimiz olmadığı için bu sene güzel önemi aşçılarımız yemeklerimiz önceden hazırlanacak, tavuklarımız pişirecek hazır şekilde ve akabinde saat 15.30 itibariyle hemen sahil kenarında kordon boyu’nda yaklaşık tavuk kebabı ve pilav, yanında ayran sınırsız şekilde, dolmayan tekrar yiyebilecek şekilde yaklaşık 10 bin kişi Zonguldak’ımızı ve Türkiye genelinden genel tüm misafirlerimiz tavuğa doyuracağız.

KIZILAY KAN BAĞIŞ REKORU KIRILACAK

Zonguldak İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, son olarak festival kapsamında Kızılay’ın kan bağış çadırı kuracağını belirterek vatandaşlara kan bağış çağrısında bulundu.

Osman bayraklı, “Ayrıca bu haberi de vermek istiyorum Zonguldaklı hemşehrilerimize. Sağ olsun Kızılay başkanımızla da görüştük. O gün Cuma gün Kızılay çadır kuracak beraberimizde, İnşallah festivalimize de katkılarında dolaylı, o gün hem kan bağışı olacak hemde Kızılay’ında ufak tefek Zonguldaklı hemşehrilerimize ikramı olacak. Ben tüm Zonguldaklılara buradan kan vermesi çağrısında bulunuyorum o gün için. Kan vermek hayat kurtarır ve o gün festivalde kan bağışı rekoru kıracağımıza inanıyorum. Ben herkesin gelen vatandaşlarımız, konuklarımız olarak biz önce kendimiz ve yönetim kurulumuz kan vereceğiz. Buradan herkese kan verme davet ediyorum. İnşallah festivalimizin çalışmalarına başladık”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Osman Bayraklı son dakika haberi zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM