ASLA AYRIMCILIK YAPMADIK (Videolu Haber)

ASLA AYRIMCILIK  YAPMADIK (Videolu Haber)
Bu içerik 2135 kez okundu.

 

İkinci Ligde mücadele edecek olan Zonguldakspor’un Kulüp Başkanı Süleyman Caner, yaptığı açıklamada son yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

Yönetim Kurulu Listesine yazılan Murat Yalçın’ın istifası ile ilgili açıklama yapmak için tribün liderleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Süleyman Caner, hiçbir zaman ayrımcılık yapmadığını ifade etti.

Kulübün üyeliğe açılması konusunda hukukçuların çalıştığını anlatan Caner, gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra tüzük tadilatı gerçekleştireceklerini söyledi.

Yıllardır Amatör kümede mücadele ettiktin sonra üst üste iki şampiyonluk yaşadıklarını anlatan Caner, takımın başarılı olmasını istemeyenlerin harekete geçtiklerini, köstek olunmak istendiğini dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Darende’nin yönetim listesine gireceğini, ancak yapılan müdahale sonrası yönetime  girmediğini,  geçmişte yönetici olarak görev yaptığı dönemde  destek olan CHP Belediye Meclis üyesi Zeki Çolak’ın bu yönetimde yeniden listeye yazıldığı, ancak  kendisine istifa etmesi konusunda Belediye tarafından yapılan baskılar sonrası  ayrılmak zorunda kalacağını ileri sürdü. Caner ayrılmak isteyenlerle ilgili Cumartesi günü yapacakları yönetim kurulu toplantısında gerekeni yapacaklarını söyledi.

 

 

MURAT YALÇIN’IN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜK

Murat Yalçın’ın kulübe geçmişte destekleri olduğunu, yine faydalı  olacağına inandığı için listeye yazıldığını anlatan Caner, şu ifadelere  yer verdi: “2 Haziran itibariyle kongre yaptık. Yönetime faydalı olabilecek arkadaşları seçtik. Kulübümüze yardım etmiş, hatta stor mağazamızı kendisi yaptırarak bize gönderen, reklam yardımı yapan bundan hariç Zonguldakspor’a değişik yardımlarda bulunan Murat Yalçın arkadaşımızı yönetime yazdık. Kendisi ile telefon görüşmemizde girip girmem konusunda çekinceleri vardı. Buna rağmen faydalı olabileceğini düşündüğümüz için onu yönetime yazdık. Bu çekincelerin inşallah çalışmaya başlayınca ortadan kalkacağı düşüncesi ile yazdık. Kötü bir şey yapmadık. Bizim amacımız Zonguldak’a hizmet etme amacı olan insanları bir araya getirmek. Bizde o şekilde düşündük. Kendisi bize mesaj attı yazılmak istemediğini söyledi. Bizde istemediği takdirde yönetim kurulunda duracağı diye bir şey olmadığını, gereği neyse yapılacağını ifade ettik.”

AYRIMCILIK YAPMADIK

Görevde bulunduğu 4 sene boyuncu hiçbir zaman ayrımcılık yapmadığını anlatan Caner, bunu iddia edenlerin Zonguldaklılığından şüphe duyacağını ifade ederek şunları söyledi: “Ben hiçbir zaman Laz-Kıvırcık ayrımı yapmadım. A partisi-B partisi ayrımı yapmadım. Hepsini kucaklamaya çalıştım. Buna rağmen sosyal medyadan yazarak benim şuana kadar yaşantım boyunca yapmadığım veya ağzımdan hiçbir ayrım dahi telaffuz etmediğim bir cümle kullanılmış; ‘Ben Zonguldakspor’a üyeliği açmak istemiyorum. Açarsam kıvırcıklarımı dolduracağım.’ Benim hayatım boyunca ağzımdan böyle bir ayrımcılık çıkmaz. Kıvırcık diye bir laf çıkmaz. Benim Zonguldakspor’da Başkanlık yaptığım dönemde katıldığım programlardaki kayıtlarına baksınlar. Ne söylemişim. Zonguldak’ta birlik ve beraberliğin olması gerektiğini yerli yabancı ayrımın Zonguldak’ı bir yere getirmediğini, böyle bir ayırımın Zonguldakspor’a zarar vereceğini söylemem rağmen ayrımcılık yaptığımı söylüyorlar. Benim söylemlerim bunlar kayıtlı. Kalkarak benim böyle bir ifade de bulunduğumu söylüyorlar. Bu deli saçmasından başka bir şey değildir. Buna inanan insanlara da şaşırıyorum. Zonguldakspor Başkanın böyle bir şey dediğine inananlara da acıyorum. Bu yalanı da iftirayı da Zonguldakspor üzerinden nasıl saldırırım Zonguldakspor’a nasıl zarar verelim kötü niyetlerimize nasıl ulaşırız diye plan yapanları da hepsini gözlemliyorum.  Böyle bir şeyi asla kabul etmiyorum.“

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ VALİMİZ

Vali Ali Kaban’ın destekleri ile Amatör kümeden ikinci lige kadar yükseldiklerini belirten Caner, sözlerin şöyle sürdürdü: “Biz buraya 4 sene önce geldiğimizde kulüpte hiç bir şey yoktu. Yeri geldi kumanya borcu olduğu için alamadık. Zorluklarla aldık. Damacanalarla su getirdik. Göreve geldiğimde ne dediler? ‘Bu takımı düşürür. Dördüncü haftada bu takım patlar’ dediler. En son hafta oldu şampiyon olduk. Bu zihniyetlerle mücadele ettik. Kimse elini cebine atmadı.  Herkes seyretti. Bizim en büyük destekçimiz Sayın Vali Ali Kaban. Geçen açıklama yaptık. Birileri  sosyal medyadan yorum yapmış. Açıklamamda  12 defa Vali Ali Kaban demişim. Öyle yorum yapmışlar. Bu zihniyet ve kafa Zonguldakspor’un iyi olmasını istemeyen kişilerdir.  Bölgesel Amatör Liginde kasa boşken sayın Valimiz Ali Kaban para buldu. Biz o paralarla ivme kazandık. Bu takım şampiyon oldu. Bu sene için hedefimiz neydi. Sayın Vali Ali Kaban bu takım ligde kalsın yeter dedi. Ligde kalmayı bırak az kalsın Play-Off’ta kalıyorduk. Bunları hep Valimizin desteği ile yaptık. Vali Ali Kaban bu sene ‘bu takım şampiyon olsun’ dedi. Belediye Başkanı arkadaşa ve yönetici arkadaşların olduğu bir ortamda. ‘Benim amacım bu sezon bu takımı şampiyon yapmak. Verdiğim desteği fazlasıyla hakkettiler’ dedi. İnşallah bu takımı bu sene çıkartacağız.”

KAYIKÇI KAVGASI YAPIYORUZ

Vali Ali Kaban’ın takımı çıkarmak için bu kadar çaba harcarken,  bazı kişilerin kayıkçı kavgası çıkartarak Zonguldakspor üzerinde kaos yaratmaya çalıştığını anlatan Caner, sözlerine şöyle devam etti: “Valimiz takımı çıkartmak için bu kadar uğraşırken biz ne yapıyoruz, kayıkçı kavgası yapıyoruz. Bun işler siyasi kaynaklar değil. Zonguldakspor’a destek için Kozlu’dan da alalım, Kapuz’dan da alalım. Başka yerden de alacağız. Sayın Vali Ali Kaban bunu dedi. 4 senedir Zonguldakspor’a kötülük yapmak isteyen şahıslar var. Bir hainlik bir düşmanlık peşindeler. Şimdide ‘Başkan kulübe üyeliği açacak yönetime kıvırcıklar dolarmış’ gibi şeyler söylediğimi iddia ediyorlar. Buna kargalar güler. Burada buna cevap vermek bana tuhaf geliyor. Görüyorum ki sosyal medya da kasıtlı olarak o tarafa çeken insanlarla dolu. Benim icraatlarıma baksınlar. Desinler ki bu icraatları yapmayan bu söylemleri söyleyebilir. Bunu yargıya da taşıyacağız. Sayın Süleyman Caner bunu niye demiş. Bizim ortak noktamız Zonguldakspor.  4 sene önce başlayan yolumuzda iyi yerlere gittik. Zonguldakspor’lu olmak ayrı bir onurdur. Zonguldakspor’lu olma onurunu gösteremeyenler bir kenara çekilsinler. Sen yalanlar iftiralar atarsan kulübünü kötüler bizi karalarsan ne olacak.”

ÜYELİK ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Kulübün tüzük tadilatı yapıp üyeliğe açılması ve A.Ş yapılması konusunda hukukçu avukatların çalıştığını belirten Caner, bu konuda şu bilgileri verdi: “Bir üyelik tartışmasıdır tutturmuşlar  gidiyor. Bu işler öyle sözle hemen olmuyor. Tüzük, yazışmalar var. Yönetimde yer alan Avukat arkadaşlarımız tüzük üzerinde  çalışıyor. Bakım tüm kulüpler A.Ş’ye geçti. A.Ş’ye geçersek çok karımız olacak. Kulüp bir gider gösteremiyor. Diğer A.Ş’ler hep karlı. Gider gösteriyorlar. Bize onun için dünya kadar vergi çıkıyor. Dolayısıyla A.Ş çalışmamızda var. Üyelik ve A.Ş çalışmasını yapıp hem olağan üstü kongre ile bunları halledeceğiz. Bunları hem planladım programlı. Çalışmalarımız sürüyor.”

süleyman caner zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017