Şirin’den önemli uyarı İNANMAYIN

Şirin’den önemli uyarı İNANMAYIN
Bu içerik 1122 kez okundu.

 

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin Vatandaşları telegonla engelli biteli satanlar ile kapı kapı dolaşarak engelli dernekleri isimlerini kullanarak kitap defter satanlara karşı uyardığını ve inanmamaları gerektiğini ifade etti.

 

TELEFONLA BİLET SATILMAZ, İNANMAYIN

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, engellileri istismar ederek teflonla tiyatro bileti satmaya çalışanlar olduğunu belirterek, vatandaşları bunları kanmamaları konusunda uyardı.

Şirin, “şu uyarıda bulunmak istiyorum. İşte telefon ederek tiyatro bileti satmaya çalışıyorlar. İşte engelli tiyatrosu adı altında insanların duyguların sömürerek birde 50 TÜL karşılığında ödemeli bilet yollayacakların söylüyorlar ve birde iyi niyetli hayırsever vatandaşlarımız buna ister istemez uyarak alan arkadaşlarımız oldu. daha önceki aylarda Ereğli’de böyle bir bilet satılıp tiyatro oynamamıştı. Ve insanlar mağdur edilmişti. Ben buradan tekrar sesleniyorum. Valiğimize, emniyet müdürlüğümüze. Dernekler masasına, biletler hiçbir zaman telefona iadeli taahütlü bilet satılmaz. İnsanlar kandırılıyor. Bu konuda gerekli çalışmayı yapılıp bu kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz. Bu konuda bireysel şikayetlerde gerekli yerlere yapıldı” dedi

 

DERNEKLER KAPI KAPI DOLAŞARAK KİTAP DEFTER SATMAZ..

Şirin ayrıca Ramazan ayında özellikle engellileri istismar ederek, kapı kapı dolaşarak yardım toplayanların bu camiaya büyük bir zarar verdiklerini kaydetti. Şirin, “Birde Ramazan ayında özellikle engellileri istismar ederek, kapı kapı dolaşarak yardım toplayanlar bu camiaya büyük bir zarar veriyorlar. Çünkü bu dilenciliğin bir şekli oluyor. Biz şunu söylüyoruz her zaman. Dernekler kapı kapı dolaşarak kitap defter satarak kendilerine gelir temin etmezler Derneklerin geliri gelir belgeleri ile dernekler yapılan bağışlarla olur. Bu noktada engelliler kullanarak gerçekten büyük suistimaller oluyor. Bu konu İçişleri bakanlığımıza kadar aksettirilmiş durumda. İnşallah yakın zamanda bu konuda büyük bir çözüm bulunacak ve bu istismarı yapan kişilere de ağır cezalar verilecek sistem düzelmiş olacak” şeklinde konuştu.

İSTANBUL’DAN YÜRÜME APARATI GELDİ

Türkiye Sakatlar Derneği Genel başkanı Şükrü Boyraz’ı İstanbul’da ziyaret ettiğini ve bu ziyarette Zonguldak’ta yürüme aparatına ihtiyacı olan bir engeli için kendisinden bir yürüme aparatı aldıklarını belirten Hüseyin şirin, aparatın montajını tamamladıktan sonra ihtiyaç sahibi engelli bu  aparatı teslim edeceklerini de sözlerine ekledi. Şirin sözlerine şöyle devam etti:

“İstanbul’a yaptığım seyahat gereği, aynı zamanda bir hasta ziyareti de gerçekleştirdim. Bu esnada da dernek Genel başkanımız Sayın Şükrü Boyraz’ı ziyaret etti. Bu ziyarete Zonguldak’ta yürüme aparatına ihtiyacı olan bir engeli arkadaşımız için bu aparatı da daha önce genel başkanımıza söylemiştik Amasya’daki toplantımızda. Sağ olsun o da genel merkezin deposundan bu aparatı bulmuş ve bize vermek için hazırlamıştı. Aparatı bize teslim eti ve bizde önümüzdeki günlerde montajı tam yaparak ihtiyacı sahibi engelli arkadaşımıza telsi edeceğiz.

Dediğim gibi ramazan ayında böyle bir şeyi yakmak daha da makbule geçecek. Çünkü biliyorsunuz kutsal Ramazan ayında bu derece ve bu şekilde yapılan yardımlar daha makbule geçiyor. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor.

Bilindiği gibi geçen hafta içinde yine 5 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine verdik ve çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM