EREĞLİ OSB MÜDÜRLÜĞÜNDEN

EREĞLİ OSB MÜDÜRLÜĞÜNDEN
Bu içerik 817 kez okundu.

Son günlerde yerel basında yer alan Zonguldak-Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde kaçak akaryakıt veya akaryakıt kaçakçılığı iddiaları ile ilgili yapılan inceleme ve araştırma sonucunda aşağıdaki hususların kamuoyuyla paylaşılması zorunluluğu doğmuştur.

       13.03.2017 tarihinde Zonguldak- Ereğli Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde Bolu Çimento A.Ş.’nin yanındaki boş alana, anılan işletmenin nakliye işlerini yapan O.Ç. isimli şahıs tarafından, kendi nakliye araçlarının yakıt ikmalinde kullanılmak üzere akaryakıt tankı ve akaryakıt sayacı konduğu, OSB görevlileri tarafından görülmüş ve ikaz edilerek adı geçen tarafından 15.03.2017 tarihinde bulunduğu yerden kaldırılmıştır.

       OSB sınırları içerisinde kalan alana akaryakıt tankı koyan kişinin, koyduğu tanktan kendi araçlarına akaryakıt vermesi konusunu OSB Yönetimine bildirmesi görev ve sorumluluğu olan zamanın OSB Bölge Müdürü Sami AYDIN hakkında, durumun OSB Yönetimine bildirilmemesi ve diğer yasal işlemleri başlatmaması nedeniyle işlem başlatılmıştır.

Diğer taraftan konunun OSB Yönetimine gecikmeli de olsa intikali üzerine 30.05.2017 tarihinde Zonguldak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüklerine, yapılan usulsüzlükle ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur.

OSB   içerisine akaryakıt tankı koyan kişinin, koyduğu tanka depoladığı akaryakıtı araçlarında kullandırmasının sonuçları ilgili Müdürlüklerce incelenip hukuki olacak sonuçlar hakkında gerekli hukuki işlemler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi ereğli osb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM