Zonguldak Bartın’ı ağırladı

Zonguldak Bartın’ı ağırladı
Bu içerik 854 kez okundu.

 

İkinci Ligde mücadele eden Zonguldak Kömürspor, Akademi Liglerinde yer alan alt yapı takımlarına oyuncu kazandırma adına bölgedeki takımları tarıyor. Bu doğrultuda 1999-2000-2001 doğumlu oyuncuların yer aldığı Zonguldakspor ile Bartın Gençlerbirliği takımları Fener sahasında hazırlık maçı yaptılar. İyi birer futbolcu olmayı  hedefleyen gençler göre girebilmek için  yeteneklerini sergilediler.

 

 ALT YAPI OYUNCU  HAVUZUNU GENİŞLETMEK İSTİYORUZ

 Zonguldakspor alt yapı antrenörü Gökhan Konmuş, yöre takımları ile bu tür maçlar yaparak yetenekli oyuncuları alt yapıya kazandırmak amacında olduklarını söyleyerek bu bilgileri verdi; "Oktay hocamız Bartın’da alt yapıya önem veren ve Türk futboluna oyuncu kazandırmayı amaçlayan Bartın Gençlerbirliği kulübünün  sorumlusu. Akademi liglerinde mücadele eden alt yapı takımlarımıza oyuncu kazandırmak adına  bir dostluk maçı yapmayı uygun gördük. Bu hafta onlar bizim misafirimiz oldu. Haftaya biz gideceğiz.

Sezon sonu olmasına rağmen oyuncular zaman zaman güzel performans sergilediler. Daha sonraki haftalarda küçük  yaş grupları ile de maçlar yapacağız. O müsabakalar sonrası Kulübümüze oyuncu  kazandırabilirsek  ne mutlu bize. Alt yapı oyuncu  havuzunu geliştirmek için yöre takımları ile bu tür maçlar  yapmaya devam edeceğiz. Bizi  kırmayıp geldikleri için Oktay hocamıza teşekkür ediyoruz”

 

 YÖRE TAKIMLARINA OYUNCU KAZANDIRMAK İSTİYORUZ

 

Amaçlarının  yöredeki Zonguldakspor, Karabükspor, gibi  profesyonel takımlara  ve Türk futboluna oyuncu kazandırmak olduğunu belirten geçmişte Bartınspor’da  görev yapan Bartın Gençlerbirliği  antrenörü Oktay Özçelik, şu bilgileri verdi” Biz Bartın’da  4 yıl önce kurulan bir Kulübüz. Alt yapıya önem vermeye çalışıyoruz.Bartın ve Türk Futboluna oyuncu  kazandırma adına çalışıyoruz. Alt yapıdan yetişen 7 futbolcularımızı bazı profesyonel kulüplerin alt yapılarına verdik. Bizim  kanayan yaramız 1-2 futbolcu dışında başka oyuncu yetiştiremememiz. Bu Bartınspor’un BAL liginde olmasından kaynaklanan bir durum. Profesyonel ligde olsa  oyuncu yetiştirmemiz daha kolay olacak. Aynı yöremizin takımları olan ve profesyonel  liglerde yer alan  Zonguldak ve Karabük’e oyuncu vermemiz bizim için çok iyi olur. Çünkü  profesyonel takımların çalışma imkanları bizden daha iyi, Biz hiçbir beklenti içinde olmadan  futbolcularımızı  verebiliriz. Bu işi severek yapıyoruz.” 

(HABER: ERCAN AYGÜN)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017