Diyabetliler servis istiyor (Videolu Haber)

Diyabetliler servis istiyor (Videolu Haber)
Bu içerik 576 kez okundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi’ne ait Diyabet ve Obezite Merkezi’ne halk Otobüsleri ve minibüslerin servis çekmesini isteniyor.

Diyabetliler Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, Kozlu yolu üzerinde bulunan Öğretmen Evi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun yanında kısa bir süre önce Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından hizmete açılan Obezite ve Diyabet takip Merkezi’ne gitmekte zorlandıklarını ifade etti.

Bu konuda Zonguldak Belediyesi’ne dilekçe yazdıklarını ancak Belediyeden kendilerine olumsuz cevap geldiğini belirten Diyabetliler Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu şunları söyledi:

“Biz Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği olarak, Zonguldak’ta eksik olan sağlıkta özellikle eksik olan konuları yetkililere bildirmek tabiî ki görevimizdir. Bizde bu konuda çalışmalarımızı yapıyoruz ve bu eksiklikleri yetkililer bildirmek için elimizde geleni yapıyoruz. Bilindiği gibi Obezite ve Diyabet Merkezi yapıldı ve hizmete açıldı. Burada hasta takipleri ve muayeneleri yapılıyor şu anda. Faal durumda çalışıyor, yalnız burada bir sorunla karşı karşıyayız. Bizim hastalarımızın bize ilettiği ve kendimizde gidip gördüğümüzde olayın eksik yönlerin göndük ve burada ulaşımı sorunu olduğunu ve orada ulaşım sorunundan Obezite ve Diyabet merkezine kadar vasıtanı gitmeyişi ve burada bizim diyabetli olan hastalarımız var, yaşlısı var, ayağı kesik olan ve gözleri görmeyen diyabet hastalarımız var. Burada yol güzergahında bir mağduriyeti söz konusu ve aynı zamanda diyabet hastası kronik hastalıktır ve engelli durumundayız. Bu konuda biz belediye başkanlığına Obezite ve diyabet takip merkezine özel halk otobüslerini servis yapması konusunda dilekçe verdik ama belediyeden dilekçemize olumsuz cevap geldi. Burada sadece diyabet hastaları değil aynı zamanda orada öğrenci yurtlarının da yolu. Vasıtanın gitmeyişi nedeniyle öğrencilerin de bir mağduriyeti söz konusu. Bu konunu tekrar irdelenmesi ve hassasiyetle üstünde durulması gerektiğine inanıyorum. Tekrar buradan yetkililere bu konuya çözüm bulmaları için çaba göstermeleri bekliyorum. Belediyeden Obezite ve Diyabet takip merkezine ulaşımın sağlanmasını istiyoruz. Tabi buna yetkililer kara verecektir. Yetkililer nasıl karar verecekse buraya uylaşımlın bir an evvel çözülmesini ivedilikle bekliyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

beü zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI