Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne minibüs alınacak (Videolu Haber)

İl Genel Meclisi Tarafından Halk Sağlığı Müdürlğü’ne minibüs alınması için 75 bin lira ödenek ayrıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne minibüs alınacak (Videolu Haber)
Bu içerik 1124 kez okundu.

Zonguldak İl Genel Meclisi ikinci oturumu yapıldı

Necdet Karaveli Başkanlığında yapılan toplantıda açılış ve yoklama ile başladı.

Bir önceki oturumun tutanaklarının okunmasını ardından gündemin 3. maddesi olarak İl halk sağlığı Müdürlüğü’nün, Ortaokul öğrencilerinde obezite, diyabet tespit ve önlenmesi eylem planı çalışmaları ile İl genelinde kanser taramaları dahil tüm koruyucu sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet minibüs talebi görüşüldü.

Konuyla ilgili olarak söz alan İl Özel İdare Strateji Geliştirme Müdürü Burhan Gebedek açıklama yaptı. Gebedek İl Halk salığı Müdürlüğü’nden böyle bir talep geldiğini söyledi.

Bunun üzerine söz alan CHP Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Nebahatin Yılmaz’da,

Bu tarz taleplerde daire müdürlerini meclise gelip bilgi vermesi gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından İl halk salığı Müdürlüğü’ne 75 bin lira minibüs alınması için ödenek gönderilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Yapılan oylamada 75 bin lira ödenek gönderilmesi kabul edildi.

Gündem dışı söz alan CHP Kilimli İl Genel Meclisi Üyesi Metin Uzun, Göbü ve Türkali sahillerini temizlenmesi isteğinde bulundu. Bunun üzerine İl Genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli’de Göbü ve Türkali’de deniz kabarması nedeniyle sahillerini pislendiğini ve sıkıntı olduğunu, yinede temizlik çalışmalarının yapılacağın söyledi.

 

AK Parti Alaplı İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin’de İller bankası’na proje izin dosya gönderilmesi kararı alındığın ancak dosyaları gönderilip gönderilmediğini bilmediğini söyledi.

AK Parti Ereğli İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen’de 1.5 yıl önce özel idare olarak şirket kurma karı aldıklarını ancak bu konuşla ilgili bir gelişme olmadığını söyledi.

 

İl Özel İdare Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Kokulu’da Ayhan Taşdelen’in sözlerine cevap vererek, şirket kurma talebi ile ilgili bakanlıktan henüz bir cevap gelmediğini söyledi. Rıfkı Gültekin’in sözlerine ise projelerin bir ay önce tamamlandığın söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri il genel maclisi haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017