“ARANIZDA FISIL FISIL KONUŞMAYIN”

“ARANIZDA FISIL FISIL KONUŞMAYIN”
Bu içerik 1445 kez okundu.

BAŞKAN AKDEMİR MECLİS ÜYELERİNE SİTEM ETTİ

“ARANIZDA FISIL FISIL KONUŞMAYIN”

Zonguldak belediye Meclisi’ni Haziran Ayı 1. Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlığında gerçekleştirildi.

6 MECLİS ÜYESİ İZİN ALDI

Toplantıda açılış ve yoklamanı ardından Başkan Akdemir izinli olan var mı diye sorunda. Ve kendisine 6 tane belediye meclis üyesinin izin dilekçesini olduğu belirtildi ve oylama sunuldu. Oy birliğiyle 6 belediye Meclis üyesini izinli sayılmasına karar verildi.

ŞEHİR PLANCISI GÜLSÜM YILMAZ BRÜKSEL’E GÖNDERİLDİ

Toplantının açılışına ise normalde 7 gündem maddesi bulunan meclis gündemine ek bir önerge geldi.

Önerge; Avrupa Birliği ERA projesi kapsamında Türkiye ayağında yapılacak çalışmalar, Zonguldak özelinde sürdürülecek olan ‘Nüfus kaybeden kentler için akıllı büzülme önerileri,. Büzülen kentlerin yeni koşullara uyum sağlayabilen dirençli kentler olarak gelişebilmeleri için politikalar” başlıklı proje kapsamında Zonguldak’tan Şehir Plancısı Gülsüm Yılmaz’ın Bürüksel’e gönderilmesiyle ilgili ek gündem 8. madde olarak eklenmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

İBADET ALANI YAPILDI

Gündemin ilk maddesinde İmar ve şehircilik Müdürlüğü’nün Zonguldak merkez İncivez Mahalesi Buldalı sokak ta ki taşınmazın doğusunda bulunan ve mülkiyeti Maliye Hazine adına kayıtlı park alanını ibadet alanı olarak değiştirilmesi konulu imar plan tadiladı hakkında imar komisyonu aporu oybiliğiyle kabul dildi.

ASMA TAKSİ DURAĞINA WESTA LİFE ÖNÜNDE 15 ARAÇILK YENİ BEKLEME YERİ TALEBİ

Gündemin ulaşım ve zabıta hizmetleri kapsamayan 3-4 ve 5. maddeleri oy birliğiyle  trafik komisyonuna havale edildi.

Havale edilen gündem maddesi arasında yeni açılışı yapılan alışveriş merkezinin önünde Asma Taksi durağı’nı 15 araçlık taksi bekleme noktası oluşturulması talebi de bulunuyor.

 

BAŞKANA TAM YETKİ

Mali hizmetler Müdürlüğü’nün belediyenin çalışanlarının ücretlerini banka aracılığı ile yapılmasında dolayı talep edilecek banka promosyonları hakkında resim ve özel bankalara protokol imzalamaya fesh etmeye, oluşabilecek hukuki durumlarda işlem tesis etmeye ve diğer konularda belediyeyi temsil etmesi ile ilgili olarak belediye Başkanı Muharrem Akdemiré tam yetki verilmesi maddesi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

 

AKDEMİR MECLİS ÜYELERİNE SİTEM ETTİ, FISIR FISIR KONUŞMAYIN

Gündemin en son maddesi olarak ise Avrupa Birliği projesi konusunda AK Parti Grup Başkanı Abdulah Karagüzel, ilk önce şehitlerimize rahmetle andıklarını söylerdi ve ardından daha öncede bir çok AB projesine dahil olduklarını ancak belediye olarak yararlanamadıklarını hatırlatarak yine böyle olacak mı diye sordu. Bunun üzerine söz alan Belediye Başktanı Muharem Akdemir, “hayır öyle değil. Beni dinlemememişsiniz. Tüm meclis üyeleri kedi arasında fosır fısır konuştuğu için kimse anlattığımdan bir şey anlamadı.kendi aranızda lütfen fısır fısır konuşmayın” diye sitem etti.

 

ŞEHİTLERE RAHNMET DİLEDİ

Başkan Akdemir son olarak şehit asker ve şehit madencileri rahmetle andığını belirti.

Akdemir ikinci oturumun 7 Haziran Cuma günü yapılmasına kara verildi.

 

BAŞKAN AKDEMİR YARIN AÇIKLAMA YAPACAĞIM DEİ

Muharrem Akdemir gazetecilerin Kapuz Plajı ile ilgili olarak yaşana tartışmalarla ilgili sorularına cevap vermedi ve yarın açıklama yapacağını söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

 

ZONGULDAK HABERLERİ HABER SON DAKİKA HABERİ muharrem akdemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM